F1: Slavlje Red Bula, Kobajaši srećan

Dvostruka pobjeda Red Bula u Japanu. Alonso treći, Meklarenov dvojac četvrti i peti. Gužva na startu trke, loš dan za Reno. Kobajaši osvojio bodove.

F1: Slavlje Red Bula, Kobajaši srećan Izvor: MONDO

Ponovo odlična vožnja dvojca Red Bula i dvostruko slavlje ovog tima u trci za Veliku nagradu Japana.

Fetel, koji je startovao sa pol-pozicije, potpuno zasluženo je slavio na stazi Suzuka, i svojom trećom pobjedom u sezoni vratio se u borbu za titulu.

"Ovo je naša staza, sjajan posao cijelog tima", uzvikivao je Fetel u timski radio, nakon što je prvi prošao kroz cilj.

Njegov klupski kolega, Australijanac Mark Veber bio je drugi, a treći Fernando Alonso.

Veber sada ima 220 bodova, Alonso i Fetel po 206 (Španac ima pobjedu više), a Luis Hamilton je četvrti sa 192 boda.

Trka u Japanu bila je nauzbudljivija u početku, kada je "u cugu" poispadalo čak šest vozača, a sve zbog Vitalija Petrova koji je izazvao pravi karambol. Muke Renoa, međutim, tu nisu stale. Petrov je odmah završio trku, a za njim i Robert Kubica, koji se taman izborio za dobru poziciju (bio je drugi iza sejfti kara). Kubica je, jednostavno, ostao bez točka i morao je da odustane i to već u trećem krugu.

Do kraja sezone ostale su još tri trke: u Južnoj Koreji (24. oktobar), Brazilu (7. novembar) i Abu Dabiju (14. novembar)