VATERPOLO: Vojvodina opet u Evroligi!

Uz beogradski Partizan i Vojvodina će igrati u najjačem evropskom klupskom takmičenju! Veliki uspjeh podmlađenog tima iz Novog Sada.

VATERPOLO: Vojvodina opet u Evroligi! Izvor: MONDO

Srbija će ponovo imati dva predstavnika u Evroligi!

Podmlađeni tim Vojvodine napravio je pravi podvig i drugu sezonu zaredom učestvovaće u najkvalitetnijem klupskom takmičenju u Evropi.

U odlučujućem meču, u nedjelju ujutro, Vojvodina je pobijedila ruski Sintez 8:6 (3:3, 0:0, 2:1, 3:2), a junak trijumfa bio je sjajni Srđan Vuksanović, koji je postigao četiri gola i nosio je "lale" do uspjeha. Na golu je ponovo fenomenalan bio Miloš Marinković sa 11 odbrana.

Loše je otvorila Vojvodina utakmicu. Sintez je poveo 2:0, imao je i 3:1, ali je Vuksanović u finišu prve četvrtine izjednačio na 3:3.

Drugi dio meča protekao je bez golova i uz mnogo propuštenih napada. Ruska ekipa se ispromašivala sa igračem više, ali treba istaći i da je odbrana Vojvodine funkcionisala besprijekorno.

Početkom treće četvrtine, golovima Srđana Vuksanovića Vojvodina dolazi do dva gola prednosti (5:3) i to je bio signal da će "lale" uspjeti da još jednu sezonu igraju u eliti...

VOJVODINA: Vuksanović 4, Miroslav Ranđić, Ivan Basara, Boris Vapenski i Nemanja Ubović po jedan.

SINTEZ: Marat Zakirov 2, Pavel Katurin, Tomas Šervitis, Filip Klikovac i Vladimir Basik po jedan.

IGRAČ VIŠE: Vojvodina 3/5, Sintez 2/10.

PETERCI: Sintez 1/1