PEKING: Đoković i Ferer čekaju ponedeljak

Nastavak finala ATP turnira u Pekingu zakazan je za ponedeljak od šest časova ujutru po našem vremenu. Novak Đoković u prvom setu vodi sa 3:1.

PEKING: Đoković i Ferer čekaju ponedeljak Izvor: MONDO

Vremenske (ne)prilike dozvolile su da u nedelju budu odigrana samo četiri gema finalnog meča.

Duel Novaka Đokovića i Španca Davida Ferera trebalo je da počne u 10 časova po centralnoevropskom vremenu (16 časova po lokalnom), ali je zbog kiše kasnio čak četiri i po sata.

Đoković je odmah napravio brejk, poveo sa 3:0, a onda se i Ferer "upisao", smanjivši na 3:1.

Međutim, kiša je u tim trenucima ponovo počela da pada. Sitna, ali dovoljno jaka da igrače pošalje u svlačionice i da nastavak finala dođe pod znak pitanja.

Pošto je poslije 45 minuta, oko 21.30 po lokalnom vremenu, kiša padala još većim intenzitetom, organizatori su odlučili da meč bude nastavljen u ponedeljak tačno u podne, odnosno u 6.00 po našem vremenu.

Novak u Pekingu ima priliku da odbrani titulu osvojenu prošle godine, čime bi osvojio 18. ATP trofej u 30 odigranih finala.

Srpski i španski teniser do sada su se sastali osam puta, a rezultat je izjednačen.