ŠANGAJ: Tipsarević prošetao do Soderlinga

Drugi reket Srbije savladao Andreja Golubjeva 2:0 i u drugom kolu sastaće se sa petim nosiocem.

ŠANGAJ: Tipsarević prošetao do Soderlinga  Izvor: MONDO

Janko Tipsarević sa uspjehom i bez mnogo muka počeo je učešće na turniru iz Masters serije u Šangaju.

Za sat i 22 minuta savladao je Andreja Golubjeva u njihovom prvom okršaju - 6:3, 6:4.

Srbin, 37. na ATP listi, odlično je počeo meč protiv četiri mjesta bolje rangiranog protivnika. Napravio je brejk za 2:0, poveo zatim i 3:0, a do kraja seta igralo se "gem za gem", što je Janku odgovaralo - 6:3.

Na startu drugog seta bilo je 0:40 na servis Golubjeva, koji se izvukao iz neprijatne situacije. Ali, nije uspio da zaustavi Jankov napad u sljedećem servis gemu, pa je Beograđanin stigao do 2:1.

Kiša je na kratko prekinula meč sredinom drugog seta (kod 3:2), a kada su se igrači vratili na teren, očekivalo se da će Tipsarević rutinski privesti borbu kraju. Ipak, Kazahstanac je uzvratio brejkom - 4:4.

Međutim, Jankovo opuštanje je kratko trajalo. Osvojio je naredna dva gema - 6:4.

Žrijeb je odlučio da se već u drugom kolu namjeri na petog nosioca, Robina Soderlinga.

Njih dvojica su se srela samo jednom, u Notingemu 2006, i tada je pobijedio Šveđanin.

Nagradni fond turnira je 3.240.000 dolara. Pobjednik će, pored 1.000 ATP bodova, inkasirati i 616.500 dolara.