ŠANGAJ: Đoković "melje"

Novak Đoković "raznio" Rišara Gaskea 6:1, 6:1 i u četvrtfinalu će se sastati sa Giljermom Garsijom Lopezom.

ŠANGAJ: Đoković "melje"  Izvor: MONDO

Novak Đoković igra furiozno. Poslije Ivana Ljubičića, to je na svojoj koži u Šangaju osjetio i Rišar Gaske, koji je osvojio samo dva gema.

Drugi reket svijeta plasirao se u četvrtfinale turnira Masters serije pobjedom nad 31. igračem sa ATP liste - 6:1, 6:1.

Đoković je u utorak protiv Hrvata na terenu proveo 80 minuta, a dan kasnije protiv Francuza samo 58.

Sve funkcioniše kako treba kod srpskog tenisera - i napad i odbrana.

Gaske je imao samo jednu brejk loptu, u trećem gemu drugog seta, ali mu Novak nije dozvolio da je iskoristi.

Đoković ih je imao devet, a u brejk je pretvorio pet.

Statistika sve govori - Novak je imao 25 "vinera", Gaske samo šest. Đoković je napravio 18 neiznuđenih grešaka, a njegov protivnik 21.

"Igrao sam dobro od početka i držao ga pod pritiskom",
izjavio je Đoković i nastavio:

"Bio sam agresivan. Nisam mu dao šansu da se vrati u meč. Definitivno sam bio dobar u svim elementima igre".

To je bio četvrti duel Đokovića i Gaskea i treća pobjeda Srbina. Tri prethodna meča igrali su još 2006. i 2007.

Novaku će u četvrtfinalu protivnik biti Giljerme Garsija Lopez (35. na ATP)

Đoković je savladao 27-godišnjeg Španca u sva tri duela. Posljednji su odigrali u Dubaiju ove godine.

Garsija Lopez je eliminisao Argentinca Eduarda Švanka na startu, zatim mu je Endi Rodik predao meč, a u trećem kolu je napravio iznenađenje savladavši Tomaša Berdiha - 7:6, 6:3.

Nagradni fond turnira u Šangaju je 3.240.000 dolara. Pobjednik će dobiti 616.500. dolara i 1.000 ATP poena.