I Garsija nemoćan protiv Đokovića

Drugi teniser svijeta "pregazio" još jednog protivnika i plasirao se u polufinale turnira Masters serije u Šangaju.

I Garsija nemoćan protiv Đokovića Izvor: MONDO

Novak Đoković sigurno nije nepobjediv, ali kada igra kao u posljednjih par nedelja, igrači kalibra Giljerma Garsije Lopeza (35. na ATP listi) protiv njega nemaju nikakvu šansu.

Đoković je poslije 66 minuta savladao Španca rezultatom 6:2, 6:3 i tako upisao treću ubjedljivu pobjedu u Šangaju. Prethodno je bio bolji od Ivana Ljubičića (6:3, 6:3) i Rišara Gaskea (6:1, 6:1).

Ipak, u polufinalu bi trebalo da bude dosta teže, pošto će za protivnika imati pobjednika meča Rodžer Federer - Robin Soderling.

Drugo polufinale igraće Endi Marej (pobijedio Congu 6:2, 6:2) i Jirgen Melcer ili Huan Monako.

Novak je protiv Garsija Lopeza iskoristio četiri od deset prilika za brejk. Od toga je čak tri napravio u prvom setu, mada je i on jednom prepustio svoj servis Garsija Lopezu, kada je vodio 5:1 i servirao za 1:0.

Đoković je ukrotio forhend, kao glavno oružje Španca, dok je prve "vinere" iz bekhenda Garsija Lopez ostvario tek u četvrtom gemu drugog seta!

Srpski teniser napravio je samo 17 neiznuđenih grešaka, deset manje od protivnika.

Nagradni fond Mastersa u Šangaju iznosi 3,24 miliona dolara. Novak je za sada obezbijedio 151.000 dolara.