LINC: Ana u polufinalu

Ana Ivanović savladala Juliju Gerges 7:6, 6:2 i plasirala se u polufinale u kome će igrati protiv Roberte Vinči.

LINC: Ana u polufinalu   Izvor: MONDO

Ana Ivanović došla je nadomak prvog finala još od Indijan Velsa 2009. I to baš u Lincu, na turniru na kome je osvojila posljednji trofej, prije dvije godine.

U četvrtfinalu je pobijedila Juliju Gerges, a na putu do 13. finala u karijeri stoji joj Roberta Vinči.

Druga srpska teniserka "lupila" je treću recku u Lincu. Poslije Sorane Kirstee i Barbore Zahlavove Stricove, pred njom je "pala" i 43. igračica sa WTA liste, Julija Gerges - 7:6 (6), 6:2.

To je njima dvjema bio drugi duel, a kao i prvi 2009. na Australijan openu, Ana ga je dobila u dva seta.

Meč u Lincu trajao je 84 minuta.

Ivanovićeva, kao sedmi nosilac, u prvom setu, koji je trajao 54 minuta, propustila je tri set lopte u gemu na servis protivnice (kod 5:3). I ne samo to, u narednom gemu je servirala za set, a Njemica je uzvratila brejkom.

Odlučio je taj-brejk. Vodila se izjednačena borba. Ana je sa dva odlična servisa od 5:6 stigla do 7:6, a u narednom poenu je Gerges poslala lopticu u aut - 8:6.

Ana je bila skoro neumoljiva kada bi pogodila prvi servis (22/20), a i forhend joj je dobro funkcionisao.

Međutim, iskoristila je samo jednu od sedam brejk lopti, a rivalka je materijalizovala jedinu ukazanu šansu.

U drugom setu je Srpkinja do prvog brejka došla poslije nekoliko sjajnih udaraca - 3:2.

To je bio nagovještaj kraja Julije Gerges na turniru u Lincu.

Ana joj je oduzela servis i za 5:2, iskoristivši četvrtu brejk šansu u gemu, a ostalo je bilo stvar rutine.

Ivanovićeva je osvojila pet uzastopnih gemova - od 1:2 do 6:2.

Ana je na meču iskoristila tri od 13 brejk priliku, a Njemici je pružila samo jednu.

Sa narednom protivnicom, Ribertom Vinči (9), sastajala se tri puta i svaki put je pobijedila. Iskusna, 27-godišnja Italijanka je trenutno 46. na WTA listi, a u četvrtfinalu je eliminisala Saru Erani - 5:7, 6:3, 6:4.

Ako bude bolja od Italijanke, samo jedna prepreka dijeliće je od devete titule u karijeri, i to Peti Šnider (2) ili Andrea Petković (6).

Nagredni fond turnira je 220.000 dolara.