LINC: Ana u finalu

U finalu turnira u Lincu Ana Ivanović će igrati protiv Švajcarkinje Pati Šnider.

LINC: Ana u finalu Izvor: MONDO

Prije dvije godine, Ana Ivanović je u Lincu osvojila svoju posljednju titulu. Sada, dvije godine kasnije, srpska teniserka će upravo u Lincu imati priliku da se potpuno vrati u pobjednički kolosijek.

Ona je u polufinalu turnira pobijedila Italijanku Robertu Vinči, 46. igračicu na svijetu, 2:0 u setovima (6:3, 7:5).

Ana je odlično odigrala prvi set. Vrlo brzo je napravila brejk i rutinski prviela taj dio igre kraju. U drugom setu je bilo izjednačeno, da bi se Ani ukazala prilika za brejk, koji koriristi, ali joj Italijanka odmah uzvraća. Međutim, Ana je potom vezala tri gema i za 70 minuta završila posao.

U finalu, Ana će igrati protiv švajcarske teniserke Pati Šnider, koja je u drugom i maratonskom polufinalu (dva sata i 15 minuta) pobijedila Andreu Petković iz Njemačke sa 2:1 (6:2, 4:6, 7:5).

Do sada su Ana i Pati Šnider odigrale osam mečeva i rezultat je neriješen.

Nagradni fond turnira u Lincu je 220.000 dolara.