KUP KREMLJA: Sebaljos uporniji od Janka

Argentinski teniser u prvom međusobnom susretu srušio favorizovanog Tipsarevića - 4:6, 6:4, 6:3.

KUP KREMLJA: Sebaljos uporniji od Janka Izvor: MONDO

Osmi nosilac Janko Tipsarević nije uspio da se plasira u drugo kolo Kupa Kremlja, koji se održava u Moskvi.

Njega je u srijedu, poslije sat i 55 minuta igre savladao Argentinac Horasio Sebaljos, mada je Janku pripao prvi set.

Znatno lošije rangirani teniser (89) nije gubio vjeru u pobjedu, izjednačio je na 1:1, a u trećem dobio borbu nerava i plasirao se u dalje takmičenje, gdje ga očekuje Rumun Viktor Krivoj.

Tipsarević je zasluženo poveo sa 1:0, pošto je pri rezultatu 5:4 iskoristio četvrtu brejk šansu.

Međutim, Sebaljos ga je iznenadio već u prvom gemu drugog seta. Prvi put je došao u poziciju da oduzme servis protivniku, osvojio taj poen i vratio se u život. Jedan brejk bio mu je dovoljan da izbori treći set, jer su do kraja obojica bez problema uzimali svoje servis gemove.

Set odluke zaista je mogao da pripadne obojici, bilo je samo pitanje ko će ga prvi "prelomiti".

Janko je imao veliku šansu pri vođstvu od 2:1 u gemovima. Došao je do 15:40, a Sebaljos odgovorio uzastopnim asovima!? (do kraja ih je nanizao ukupno 12)

To je Argentincu puno značilo na psihološkom planu i on je u finišu meča bio znatno agresivniji teniser. Tipsarević je jedva sačuvao svoj servis za vođstvo od 3:2, ali u sedmom gemu poslije nekoliko izjednačenja nije uspio.

Sebaljos je ušao u seriju, Janko se predao...

Adut Srbije u muškom dijelu turnira u Moskvi (nagradni fond milion dolara) ostaje Viktor Troicki, kojeg u četvrtak očekuje težak meč sa Žo Vilfredom Congom. Viktor je do sada pobijedio Francuza dva puta (jedna predaja), a jednom izgubio.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images - arhiva)