Promjena scenarija - Ana "počišćena"

Tačno sat vremena bilo je potrebno Njemici Juliji Gerges da pobijedi Anu Ivanović u četvrtfinalu turnira u Luksemburgu.

Promjena scenarija - Ana "počišćena" Izvor: MONDO

Završena je serija Ane Ivanović od sedam pobjeda, tokom koje nije izgubila nijedan set.

Poslije osvajanja turnira u Lincu i dvije pobede u Luksemburgu, u petak je mnogo bolja od nje bila talentovana Julija Gerges (44. na WTA listi) - 6:3, 6:1.

Ona će se u "njemačkom" polufinalu sastati sa Angelikom Kerber.

Šteta što je Ana poklekla, jer joj se žrijeb lijepo "otvorio" eliminacijom Dementijeve i Hantuhove.

Ipak, već u srijedu, u pobjedi Ivanovićeve nad Para Santonhom iz Španije, moglo se primjetiti da je izgubila na svežini poslije velikog broja mečeva odigranih u kratkom vremenskom periodu. Zato ni poraz od Gerges nije iznenađenje.

Njemica je bila silno motivisana da se revanšira za poraz u četvrtfinalu Linca (7:6, 6:2), što joj je i pošlo za rukom. Samo četiri gema za Anu Ivanović sve govore.

Gerges joj je oduzela servis po dva puta u oba seta, dok je godinu starija Srpkinja na cijelom meču imala samo jednu brejk loptu i nije je iskoristila.

Sve dileme otklonjene su početkom drugog seta, kada je Njemica poslije 40:0 na servis Ivanovićeve izjednačila na 40:40 i osvojila taj gem (2:0).

Ana je plasmanom u četvrtfinale zaradila simboličnih 5.340 dolara (ukupan nagradni fond 220.000), ali i 70 poena, što bi na WTA listi moglo da joj donese mali napredak sa 26. mjesta.