KREMLIN KUP: Viktor i sa Jankom finalu

Srpski dubl savladao Argentince Sebaljosa i Gonzaleza i za trofej će se boriti sa Rusima, Tursunovim i Kunjicinom.

KREMLIN KUP: Viktor i sa Jankom finalu Izvor: MONDO

Viktor Troicki se u subotu plasirao u treće finale u karijeri u singlu, a nekoliko sati kasnije, u paru sa Jankom Tipsarevićem, stigao je i do finala u dublu na Kremlin kupu u Moskvi.

Srpski tandem savladao je u polufinalu Argentince, Maksima Gonzaleza i Orasija Zebaljosa, za 72 minuta - 4:6, 6:3, 10:7.

Oba para napravila su po jedan brejk do trećeg, "ubrzanog" seta u kome su Viktor i Janko osvojili svih osam poena na svoje servise i još dva na servise protivnika - za 5:3 i na drugoj meč lopti, za 10:7.

Zanimljivo je da je Sebaljos napravio iznenađenje u prvom kolu turnira u singlu eliminisavši Tipsarevića, ali je kolegu iz Dejvis kup reprezentacije Srbije kasnije osvetio Troicki.

Srbi će se u finalu sastati sa domaćim igračima, Dmitrijem Tursunovim, koga je Troicki pobijedio na startu Kremlin kupa, i Igorom Kunjicinom.

Rusi su u polufinalu bili bolji od drugih nosilaca, Žeremija Šardija iz Francuske i Lukaša Dluhija iz Češke - 6:4, 7:6.

Nagradni fond Kremlin kupa je milion dolara, a pobjednicima u dublu pripašće 54.700.