Novo zlato za karatiste Srpske

Članica Karate kluba "Slavija" iz Istočnog Sarajeva Anđela Tambur osvojila je prvo mjesto i zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu za kadete i juniore u Italiji.

Novo zlato za karatiste Srpske Izvor: MONDO

Milan Berbaka iz istog kluba osvojio je srebrnu medalju u kategoriji seniora.

Anđela Tambur je u kategoriji kadeta na prvenstvu koje je održano u Italiji u finalu pobijedila reprezentativku Srbije, a prije nje u četiri meča reprezentativke Italije, SAD i RS.

Trener KK "Slavija" Dejan Vukadin rekao je Srni da je postignut veliki uspjeh i da je to rezultat višegodišnjeg rada i truda.

"Od tri reprezentativca iz našeg kluba mi dolazimo okićeni sa dvije medalje i to je ogroman uspjeh kako za djecu, tako i za klub i reprezentaciju", naglasio je Vukadin.

Zlato za RS ranije je osvojio i desetogodišnji Luka Vuković iz bijeljinsko kluba "Srpski soko".

Svjetsko prvenstvo za kadete i junore, Svjetski kup za djecu i Interkontinentalno takmičenje u karateu održano je od 22. do 24. oktobra ove godine u gradu Kaorle u Italiji, a na njemu je učestvovalo više od 3 000 takmičara iz 30 zemalja.