Troicki i Tipsarević "špartaju" po Rusiji

Fudbalski klub Rekreativo dobio je prvu damu u Kući slavnih. Najnovija članica Rekreativa i Gromade je najbolja teniserka Srbije Jelena Janković.

Troicki i Tipsarević "špartaju" po Rusiji Izvor: MONDO

Dvojica srpskih tenisera učestvovaće ove nedelje na turniru u Sankt Petersburgu (tvrda podloga, 663.750 dolara).

Viktor Troicki je u nedjelju u Moskvi osvojio prvi trofej u karijeri i popeo se na 33. mjesto na ATP listi čime je ponovo postao "drugi reket Srbije". Janko Tipsarević je sa 38. pozicije "pao" na 46.

Ipak, Tipsarević je u Sankt Petersburgu postavljen za trećeg, a Troicki za petog nosioca.

Janko će u utorak startovati protiv domaćeg tenisera, Igora Kunjicina, 106. na ATP listi, od koga je izgubio jedini dosadašnji meč, davne 2006. u Los Anđelesu.

Viktor će takmičenje početi protiv njemačkog veterana, Rajnera Šitlera (103. na ATP), od koga je izgubio 2007, a onda ga dobio tri puta.

Biće to prilika za Troickog da dodatno napreduje na ATP listi, jer je prošle godine (kao i 2008) ispao već u prvom kolu.

Troicki i Tipsarević će, kao i na Kupu Kremlja na kome su stigli do finala, i u Sankt Petersburgu igrati u dublu. Prvi rivali biće im Italijan Fabio Fonjini i Argentinac Maksimo Gonzalez.

Pobjedniku u singlu pripašće 113.600 dolara (i 250 ATP poena), a pobjedničkom dublu 36.450 dolara.