SANKT PETERBURG: Janko u četvrtfinalu

Srpski teniser u drugom kolu bolji od iskusnog Amerikanca Majkla Rasela - 6:2, 7:5. Sljedeći rival Kukuškin ili Gabašvil

SANKT PETERBURG: Janko u četvrtfinalu Izvor: MONDO

Prvi put ove jeseni, Janko Tipsarević je vezao dvije pobjede na jednom ATP turniru!

Poslije Rusa Igora Kunjicina, u Sankt Peterburgu (nagradni fond 663.750 dolara) je pao i Majkl Rasel. Poslije sat i 50 minuta bilo je 2:0 (6:2, 7:5).

Janko je dominirao u prvom setu, kada je poslije 2:2 osvojio četiri gema zaredom i najavio relativno brz kraj meča.

Ipak, Rasel (32 godine, 87. na ATP listi) se pokazao tvrdim orahom i drugi set je išao ka taj-brejku dok Tipsarević konačno nije oduzeo servis protivniku pri rezultatu 5:5. Obojica su propustila po jednu gem loptu, da bi Amerikanac dvostrukom servis greškom poklonio Janku novu šansu. Član Dejvis kup tima Srbije nije je propustio...

Tipsarević je imao dosta problema da sačuva servis u sedmom gemu, kada je spasao dve od ukupno tri Raselove brejk lopte.

Janko je na meču iskoristio tri od osam šansi za brejk, a uz to odservirao sedam asova.

Za plasman u četvrto ATP polufinale ove godine (učinak u četvrtfinalima 1:2) u petak će igrati sa Kazahstancem Mihailom Kukuškinom (88. na svijetu) ili Rus Teimuraz Gabašvili (105).

Sa Kukuškinom nikada nije igrao, dok sa Gabašvilijem ima skor 1:1, s tim da su oba meča odigrana na "čelendžerima".