ODBOJKA (SP): Srpkinje bolje i od Peruanki

U trećem kolu Grupe A na Svjetskom prvenstvu u Japanu, Srbija ostvarila treću pobjedu.

ODBOJKA (SP): Srpkinje bolje i od Peruanki Izvor: MONDO

Reprezentacija savladala je i Peru - 3:1 (25:21, 16:25, 25:21, 25:18).

Meč je trajao 91 minut, a Srpkinje su pobjedu izvojevale teže nego što rezultat govori.

Srbija je povela poslije bolje igre u finišu prvog seta - 25:21. U drugom su Peruanke dominirale i izjednačile - 25:16.

Izabranice Zorana Terzića ponovo su povele (2:1) zahvaljujući servisima Stefane Veljković i dobroj igri u odbrani od rezultata 17:17. "Vezale" su četiri poena i stekle prednost dovoljnu da osvoje treći set - 25:21.

I u prvoj polovini četvrtog seta vodila se izjednačena borba. Od 13:12 za Peru, Srpkinje su stigle do 16:13 i nagovijestile epilog - 25:18.

Tako su zadržale prvo mjesto u Grupi A. U ponedeljak je na Svjetskom prvenstvu slobodan dan, a u utorak se sastaju sa Alžirom, u 5,00 po srednjeevropskom vremenu.

SRBIJA: Nikolić (4), Brakočević (12), Malagurski (11), Krsmanović (10), Majstorović, Molnar (11), Antonijević, Vesović (4), Ognjenović, Veljković (14), Rašić, Ćebić.

PERU: Akvino, Uribe, Garsija, Soto (13), Palasios, Useda (11), Zamudio (9), Čihuan (18), Rueda (2), La Rosa, Keldibekova (3), Ortiz (3).

Rezultati 3. kola:

Grupa A

Srbija - Peru 3:1
Poljska - Kostarika 3:0
Japan - Alžir 3:0

TABELA: Srbija 6, Japan 6, Poljska 4, Peru 4, Kostarika 4, Alžir 3.

Grupa B

Češka - Portoriko 3:0
Italija - Kenija 3:0
Brazil - Holandija 3:0

TABELA: Brazil 6, Italija 6, Češka 4, Holandija 4, Portoriko 4, Kenija 3.

Grupa C

Kuba - Kazahstan 3:2
Tajland - Hrvatska 3:0
SAD - Njemačka 3:0

TABELA: SAD 6, Tajland 5, Njemačka 5, Kuba 4, Hrvatska 4, Kazahstan 3.

Grupa D

Turska - Dominikanska republika 3:2
Rusija - Kanada 3:0
Koreja - Kina 3:0

TABELA: Rusija 6, Koreja 6, Turska 5, Kina 4, Dominikanska republika 3, Kanada 3.

Takmičenje će nastaviti po četiri reprezentacije iz svake grupe i formiraće nove dvije grupe sa po osam ekipa (bodovi se prenose).