BEČ: Ziki i Nestor prekinuli "post"

Srpsko-kanadski dubl osvojio šestu titulu ove godine, ali prvu poslije trijumfa na Rolan Garosu prije skoro pet mjeseci!

BEČ: Ziki i Nestor prekinuli "post" Izvor: MONDO

Jeste da je u pitanju turnir ATP 250 kategorije, ali trofeju se u zube ne gleda.

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor sigurno će biti zadovoljni osvajanjem turnira u Beču, posebno što su u finalu pobijedili neugodne Poljake Marijuša Firstenberga i Marćina Matkovskog.

Meč je trajao 77 minuta, a drugi dubl svijeta slavio je rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 3:6, 10:5.

Firstenberg i Matkovski ovog meseca su ih pobijedili u polufinalu Pekinga, a onda i u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju.

Kako je počeo nedjeljni meč, odmah je "zamirisalo" na novi poraz Zimonjića i Nestora, jer su Poljaci poveli sa 3:0. Ipak, uslijedilo je brzo izjednačenje, na 4:4, a onda i novi brejk, za vođstvo od 6:5 i kasnije rutinskih 1:0.

Protivnici se nisu predali, brejk napravljen sredinom drugog seta bio im je dovoljan da izjednače rezultat i iznude treći set, u kojem se igra do deset osvojenih poena.

Srpsko-kanadski tandem smogao je snage da zaigra svoj najbolji tenis i dođe do pobjede za porast samopouzdanja pred završne turnire sezone, ujedno i kraj njihove međusobne saradnje.

Nenad Zimonjić (34) i Danijel Nestor (38) tokom 2010. su trijumfovali u Sidneju, Roterdamu, Monte Karlu, Barseloni i na Rolan Garosu, a uz to izgubili tri "jaka" finala - Australijan open, Indijan Vels i Madrid.

Nagradni fond turnira u Beču iznosio je 650.000 evra, a pobjednici dubla podijeliće 31.500 evra.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)