BAZEL: Đoković i Nieminen kao u ogledalu

Novak Đoković je bio bolji od Jarka Nieminena i za polufinale boriće se sa Robinom Haseom.

BAZEL: Đoković i Nieminen kao u ogledalu Izvor: MONDO

Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Bazelu na kome brani titulu osvojenu prošle godine.

Poslije Ernestsa Gulbisa u prvom u kolu, u drugom je savladao i Jarka Nieminena - 6:4, 7:6 (6).

Mučio se treći reket svijeta da slomi otpor 41. igrača sa ATP liste. Spasio je četiri brejk lopte u maratonskom, sedmom gemu, a onda iskoristio prvu (i jedinu) ukazanu šansu i dobio prvi set - 6:4.

I u drugom setu je odigran dug gem - osmi. Tada je servirao Finac, a Srbin imao brejk loptu. Međutim, Nieminen je uspio da izjednači na 4:4.

I sve tako, kao na klackalici, do taj-brejka.

Novak je sa nekoliko grešaka omogućio protivniku dvije set lopte - 4:6. Ali, kao da se naljutio, Đoković je osvojio četiri uzastopna poena (8:6) i stigao do treće pobjede u četiri meča sa Nieminenom.

Zanimljivo je da je u Bazelu pobijedio istim rezultatom kojim je Nieminen savladao njega u prethodnom duelu, u Sidneju 2009. godine (6:4, 7:6).

Đoković i Nieminen su u četiri meča odigrali ukupno 13 setova i ni u jednom nije bilo manje od deset gemova.

Novaku slijedi četvrtfinalni duel sa Holanđaninom Robinom Haseom (66. na ATP), koji je eliminisao Švajcarca Stefana Bohlija i Amerikanca Džona Iznera.

Đoković i Hase su se prethodno sastali samo jednom, 2007. na US openu i Srbin je lako dobio meč.

Ukoliko Novak Đoković stigne do polufinala mogao bi da se sretne sa Viktorom Troickim, ako drugi reket Srbije savlada Rišara Gaskea.