BAZEL: Brajani čekaju Zikija i Nestora

Janko Tipsarević i Jen Sun Lu u prvom polufinalu turnira u Bazelu ubjedljivo izgubili od Boba i Majka Brajana - 6:1, 6:2.

BAZEL: Brajani čekaju Zikija i Nestora Izvor: MONDO

Najbolji dubl svijeta sa lakoćom se plasirao u finale, gdje bi ponovo mogao da se sastane sa Nenadom Zimonjićem i Danijelom Nestorom.

Srpsko-kanadski par prošle godine je u borbi za trofej savladao blizance iz SAD rezultatom 6:2, 6:3.

Da bismo u nedelju gledali reprizu tog meča, Zimonjić i Nestor će morati da opravdaju ulogu favorita u susretu sa Erikom Butorcem iz Kanade i Žulijenom Rojerom sa Holandskih Antila.

Braća Brajan 2009. su izgubili od Zimonjića i Nestora pet puta zaredom, ali su ove godine rešili u svoju korist oba međusobna meča. Bilo je to u finalima Australijan opena (2:1) i Mastersa u Madridu (2:0).

Tipsarević i Lu su plasmanom u polufinale Bazela ostvarili maksimum.

Prvi set u subotu su izgubili za samo 19 minuta, dok su u drugom pružili za nijansu jači otpor Amerikancima. Brajani su napravili po dva brejka u svakom setu, dok Srbin i Azijat nisu iskoristili jednu šansu da njima oduzmu servis.