ODBOJKA (SP): Konačno pobjeda Srbije!

Poslije poraza od Japana i Turske, kojima je prekinuta serija od četiri pobjede, odbojkaška reprezentacija Srbije vratila se na pobjedničke staze.

ODBOJKA (SP): Konačno pobjeda Srbije! Izvor: MONDO

Bronzane djevojke sa prethodnog Svjetskog prvenstva, održanog takođe u Japanu, u nedelju rano ujutru po našem vremenu pobijedile su Kinu sa 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 25:22), u drugom kolu četvrfinalne Grupe E.

Meč u Tokiju trajao je 97 minuta, a u dvorani Jojogi okupilo se 2.450 gledalaca.

Srbija je ovom pobjedom zadržala šanse da se nađe među dve najbolje ekipe u Grupi E, samim tim plasira se i u polufinale. Da li će se to dogoditi ili ne, odlučivaće i ostali rezultati u grupi, ali je već sada jasno da bi porazom u meču trećeg kola, u utorak (3.15) protiv Rusije, srpske djevojke izgubile realne izglede da se domognu borbi za medalje.

Rusija za sada nema poraz na šampionatu, a meč sa favoritom grupe uslijediće poslije dana pauze, u ponedjeljak.

Posljednji meč Grupe E, reprezentacija Srbije igra u srijedu (5.30) protiv Južne Koreje, sa kojom ima isti skor (5-3).

SRBIJA: Nikolić 16, Brakočević 19, Malagurski 1, Krsmanović 12, Majstorović, Molnar 14, Antonijević 5, Vesović, Ognjenović 3, Veljković, Rašić 13, Ćebić.

KINA: Vang 19, L. Žang 6, Šeng 1, Žu 1, K. Žang, Vei 1, Li 6, Ksu, Ksue 12, Čen 1, Ma 13.

REZULTATI 4. KOLA:

Srbija - Kina 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 25:22)
Južna Koreja - Peru 3:1 (24:26, 25:15, 25:18, 25:23)
Poljska - Rusija 0:3 (17:25, 21:25, 31:33)
Japan - Turska (10.00)

TABELA: Rusija 5-0, J. Koreja 3-2, Srbija 3-2, Japan 3-1, Turska 2-2, Poljska 2-3, Kina 1-4, Peru 0-5.

PAROVI 5. KOLA (utorak): Srbija - Rusija (3.15), Peru - Turska (5.30), Poljska - Kina (7.45), Japan - Južna Koreja (10.45).

PAROVI 6. KOLA (srijeda): Peru - Kina (3.15), Srbija - Južna Koreja (5.30), Poljska - Turska (7.45), Japan - Rusija (10.45).

Još zbunjene od ubjedljivog poraza od Turske na startu druge faze, odbojkašice Zorana Terzića morale su da daju svoje najbolje, kako bi se izbjegao i treći uzastopni poraz, uz vjerovatno i eliminaciju iz borbi za polufinale.

Zbog toga, Srpkinje su "ginule" za svaku loptu, a naročito poslije izgubljenog prvog seta od objektivno slabijeg protivnika (21:25).

Pravilan pristup ubrzo je donio i pobjedu.

Od drugog seta, srpske odbojkašice počele su da igraju onako kako se od njih i očekuje. Iz odlične odbrane, lako se dolazilo do blokova i šansi za kontranapade, a u njima su devojke bile ubitačne.

Kada su Srpkinje preokrenule na 2:1 u setovima, uslijedio je novi čvrst otpor Kineskinja koje su do drugog tehničkog odmora u četvrtom setu imale pet poena prednosti (16:11).

Ni to nije demoralisalo Terzićev tim, koji je zaigrao furiozno i stigao do 22:22, a onda je na servis liniju stala Milena Rašić i to je bio kraj kineskih snova o petom setu i preokretu. Sa tri odlična servisa Rašićeve, uz blokove Nataše Krsmanović, Srbija je zabilježila petu pobjedu u Tokiju.

U Grupi F, u Nagoji, Brazilke imaju skor 5-0, a šansu da se izjednače sa njima propustile odbojkašice SAD, koje su sa skorom 4-0 igrale protiv Italije i izgubile sa 3:1 (25:16, 24:26, 27:25, 27:25). SAD sada imaju 4-1, a Italija 3-2, kao i Njemačka. Holandija ima skor 2-3, a Češka, Tajland i Kuba po 1-4.

(MONDO, foto: fivb.ch)