RUKOMET: Bosni derbi protiv Borac mtel-a

Rukometaši sarajevske Bosna savladali su Borac mtel 22:20 u derbi meču prvog dijela šampionata.

RUKOMET: Bosni derbi protiv Borac mtel-a Izvor: MONDO

Rukometaši aktuelnog šampiona BiH pred svojim navijačima bolje su otvorili meč od odmah na startu su imali osjetniju prednost (4:1).Bosna je prije svega dobro igrala u odbrani te su rukometaši Borac mtela-, kojima je večerašnji poraz prvi ove sezone, imali puno problema u napadačkom dijelu igre.

Bosna je tako poslije 25 minuta igra imala na svom kontu 11, dok je Borac dao samo četiri gola.

Ipak do kraja prvog poluvremena gostu su upjeli malo da povežu igru i postignu dva gola te se na odmor otišlo sa pet golova prednosti za Bosnu (11:6).

U drugom dijelu Borac mtel je zaigrao bolje te za samo osam minuta postižu isti broj golova kao u prvom poluvremnu i dolaze na "minus dva" (14:12). Ipak tada dolazi do konsolidacije u igri Bosne, koja prednsot povećava na (18:15) i do kraja uspijeva da je sačuva za konačnij (22:20).

Borac je prvi poraz ove sezone doživio čini se najviše lošom igrom u prvom poluvremnu, dok na drugoj strani Bosna je i dalje bez poraza. Sve u svemu bio je to sjajan rukometni derbi.

U pobjedničkom timu najefikasniji Karačić i Kapisoda sa po pet golova, dok je golman Uvodić imao 11 odbrana.

U poraženom timu prvo ime bivši član Bosne Fahrudin Melić sa osam golova, dok je golman Dejanović sakupio 10 odbrana.

BOSNA BH GAS: Uvodić 11 odbrana, Memić, Pucelj 3, Karačić 5, Efendić, Čakić 1, Ćelica 2, Raković , Kapisoda 5, Morozov, Divković, Nekić, Pažin 2, Vražalić 2, Savić. Trener: Irfan Smajlagić.

BORAC: Blažević 3 odbrane, Malić, Pucarević3, Panić 2, Halilbegović 1, Kulenović, Dejanović 10 odbrana, Mikić 2, Vranješ 1, Šubara, Radulović, Ilić 1, Melić 8, Sabljić 2, Vranješ, Filip, Prskalo. (MONDO)