ODBOJKA: Krah srpskih klubova u Evropi

Radnički poražen od Kunea, Vojvodina se "preselila" u Kup izazivača, a Lube eliminisao Zvezdu.

ODBOJKA: Krah srpskih klubova u Evropi Izvor: MONDO

Srijeda je bila "crna" za srpske odbojkaške klubove. Radnički, Crvena zvezda i Vojvodina pretrpili su poraze na evropskoj sceni.

Kuneo, predvođen Nikolom Grbićem, savladao je kao domaćin Kragujevčane 3:0 (25:21, 25:20, 25:12) u 2. kolu Grupe B Lige šampiona. Meč je trajao 70. minuta.

To je bio drugi poraz Radničkog, a u 3. kolu ponovo će gostovati (8. decembar). Naredni rival srpskom prvaku biće Kai Teruela iz Španije, koji takođe još ne zna za pobedu. Bolji od Španaca u drugom kolu bio je belgijski Noliko Mazeik - 3:1 (25:17, 25:15, 24:26, 25:20).

Vojvodina nije uspjela da se plasira u osminu finala Kupa CEV, pa će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala GM Kapital Kupa izazivača. "Lale" je u Novom Sadu eliminisao Poatije posle "zlatnog seta" - 15:11. U regularnom toku meča Francuzi su pobijedili 3:1 (24:26, 25:16, 25:19, 25:17), a pošto su u prvoj utakmici Novosađani bili bolji (3:2), igrao se "zlatni set".

Crvena zvezda je završila takmičenje u GM Kapital Kupu izazivača pošto je u 2. kolu eliminisana od Lubea iz Maćerate, za koji igraju Dragan Stanković i Marko Podraščanin.

Italijanski tim je i u revanšu kao domaćin pobijedio crveno-bijele - 3:0 (25:23, 25:18, 25:19), poslije 72 minuta igre. U prvoj utakmici odigranoj u Beogradu, Lube je pobijedio 3:2.