MASTERS: Federer pobijedio Đokovića

Novak Đoković poražen je u polufinalu Masters kupa u Londonu. Rodžer Federer ga je savladao 6:1, 6:4.

MASTERS: Federer pobijedio Đokovića Izvor: MONDO

Švajcarac je bio ubijedljiv u prvom setu. Napravio je dva brejka, protivniku nije dozvolio nijednu priliku da mu oduzme servis i posle 33 minuta poveo - 6:1.

U nastavku je Đoković prvi stekao prednost.

Tako je Federer ostvario najubedljiviju pobjedu u dosadašnjih 19 mečeva sa Đokovićem. Iskoristio je prvu brejk loptu, poveo 2:0, zatim i 3:0.

Ali, onda se Federer vratio u svoj ritam i ubrzo izjednačio - 3:3. Kada je drugi teniser svijeta napravio četvrti brejk na meču i poveo 5:4, preostalo mu je da "odservira" pobjedu što je i učinio - 6:4.

Meč je trajao sat i 20 minuta.

Federer sada vodi 13:6 protiv Đokovića, odnosno 11:5 kada su u pitanju mečevi na tvrdim podlogama.

Švajcarac će šesti put učestvovati u finalu završnog turnira. Samo jednom je poražen.

On će se u nedelju od 18,30 za trofej boriti sa Rafaelom Nadalom, koji je u polufinalu savladao Endija Mareja - 7:6, 3:6, 7:6.

Prije toga, od 16,30, u finalu dubla sastaće se Nenad Zimonjić i Danijel Nestor sa Maešom Bupatijem i Maksom Mirnjijem.

Đokoviću preostaje da se odmori i spremi za finale Dejvis kupa protiv Francuza, koje će se u Beogradskoj areni igrati od 3. do 5. decembra.