RUKOMET: Milić - Partizanov heroj

Rukometaši Partizana plasirali su se u osminu finala Čelendž kupa uprkos porazu od Međumurja u Čakovecu - 21:24.

RUKOMET: Milić - Partizanov heroj Izvor: MONDO

Crno-bijeli su u prvom meču u Beogradu pobijedili hrvatskog predstavnika 31:27.

Plasman u narednu rundu Partiznu je donio golman Strahinja Milić sjajnom odbranom 12 sekundi prije kraja revanša u Čakovecu. Zaustavio je udarac Rudolfa Ćuzića sa šest metara što mu je bila 11. odbrana na meču.

Domaćin je startovao furiozno i poslije devet minuta već je vodio 5:0. Crno-bijeli su mrežu zatresli tek u desetom minutu. Na odmor se otišlo velikom prednošću Čakoveca - 12:6.

Domaćin je u 34. minutu imao čak 15:7, ali crno-bijeli su konsolidovali redove i serijom 5:0 posle 50. minuta vratili se u igru smanjivši na 20:23.

U finišu se igralo gol za gol, dok Milić nije izrastao u junaka.

PARTIZAN: Ljubenović, Butulija 4, Minić, B. Radanović, Maksić 5, Pilipović 4, Milić (11 odbrana), S. Radanović, Marinković, Ilić 2, Kostadinović 3, Rasić 1, Marjanac 1, Mešter 1.

"Srećan sam. U obe utakmice smo išli na pobjedu, ali smo u Čakovecu nadigrani. Dali smo samo 21 gol. Ipak, preživjeli smo iako nismo ličili na sebe. Jedino pozitivno je to što smo se plasirali u osminu finala Čelendž kupa", ocijenio je trener Partizana, Aleksandar Brković.