VATERPOLO (EL): Šok na Banjici, samo remi!

Partizan odigrao neriješeno sa Barselonom, prokockana tri gola prednosti. Očekivan poraz Vojvodine od Pro Reka - 8:15.

VATERPOLO (EL): Šok na Banjici, samo remi! Izvor: MONDO

Odavno se nije dogodilo da Partizan na Banjici ne pobijedi. I dogodilo se kad je najmanje trebalo i kad to niko nije očekivao.

U 2. kolu Grupe C Evrolige, Partizan - Barselona 6:6 (3:1, 2:2, 1:0, 0:3)! Poslije poraza u Zagrebu od Mladosti, očekivalo se da crno-bijeli isprave propušteno i tako je i išao meč protiv španske ekipe. Sve do posljednje četvrtine...

Partizan je odlično otvorio meč, poveo 3:0, potom je vodio i 5:2, da bi pred posljednji dio igre očuvao tri gola viška - 6:3. Ali, Barselona je odigrala strpljivo, dok je Partizan promašivao u napadu sve što je mogao, pogađao stative, prečke...Uvukla se nervoza među crno-bijele i Barsa je čak imala šansu da iz Beograda ode sa sva tri boda!

Nevjerovatno je šta su sve crno-bijeli promašili u napadu. Podatak koji sve to ilustruje - samo jedan gol iz čak 13 napada sa igračem više!!!

"Presudio je izuzetno loš napad. Imali smo nevjerovatan broj promašenih igrača više, neiskorišćenih kontranapada i pozicionih napada. Zadovoljan sam igrom u odbrani, u većem dijelu meča, ali igra u napadu je bila katastrofa", rekao je trener Partizana Igor Milanović poslije meča.

Ovaj neplanirani remi crno-bijelima otežava nastavak takmičenja, ali, naravno, ništa nije izgubljeno.

"Da, naravno da nam sve ovo otežava posao, ali ako želimo na Fajnal-for moramo da pobjeđujemo u gostima", jasan je trener crno-bijelih.

Najefikasniji igrač meča bio je španski reprezentativac Blai Maljarak sa tri gola, a u prvom meču Olimpijakosu je dao čak šest.

PARTIZAN: Nikola Rađen i Andrija Prlainović po 2, Miloš Korolija i Aleksandar Radović po jedan.

BARSELONA: Blai Maljarak 3, Robert Mejtland 2 i Hose Rodriges jedan.

IGRAČ VIŠE: Partizan 1/13, Barselona 2/11

PETERCI: 1/1.

U narednom kolu Evrolige, Partizan gostuje Olimpijakosu.

NE MOŽE SE PROTIV "DRIM TIMA"

Vaterpolisti Vojvodine jesu izgubili ubjedljivo od Pro Reka u 2. kolu Grupe B Evrolige, ali se nisu obrukali.

Mladi novosadski tim igrao je srcem, ali osim časnog poraza protiv najskuplje ekipe na svijetu nije mogao ništa više da učini. Nije se to od njega ni očekivalo, već samo ono što je i pokazao u bazenu - veliku želju, motiv, borbenost.

Vojvodina - Pro Reko 8:15 (1:3, 3:3, 1:5, 3:4).

Reprezentativac Boris Vapenski odigrao je izvanredno - dao je četiri gola i pokazao da je budućnost srpskog vaterpola. Uz njega na visini zadatka bio je i golman Miloš Marinković. Ostali su još "zeleni", ali imaju potencijal.

Igrala je Voša egal do kraja druge četvrtine, imala je rezultat 4:4 (bilo je 3:1 i 4:2 za Pro Reko), ali u samoj završnici tog dela igre primila je dva jeftina gola (Aleksandar Ivović i Tibor Bendek), koji su evropskom šampionu omogućili da u nastavku meča potpuno slome domaćina.

U trećoj četvrtini, Pro Reko je demonstrirao silu - dobio je taj dio igre 5:1 i otklonio i onu malu dilemu oko pobjednika.

Uz Vapenskog, četiri gola, ali na drugoj strani dao je iskusni mađarski internacionalac Tibor Benedek.

Narednu utakmicu Novosađani igraju 19. decembra, takođe kao domaćini, protiv ruskog predstavnika Spartaka iz Volgograda.

VOJVODINA: Vapenski 4, Miroslav Ranđić, Marko Ovuka, Ivan Basara i Dušan Vasić po jedan.

PRO REKO: Bendek 4, Damir Burić, Norbert Madaraš i Boris Zloković po 2, Filip Filipović, Aleksandar Ivović, Pjetro Filjoli, Tamaš Kašaš i Giljermo Molina po jedan.

IGRAČ VIŠE: Vojodina 2/7, Reko: 7/11.

PETERCI: Vojvodina i Reko po 1/1.