Siti ne posustaje za Čelsijem

U utakmicama 18. kola Premijer lige Mančester siti i junajted zabeležili ubedljive pobede. Liverpul sa Markovićem upisao sedmi trijumf u sezoni. Arsenal sa 10 igrača sačuvao trijumf protiv gradskog rivala, KPR.

Mančester siti je već posle prvog poluvremena rešio pitanje pobednika protiv Vest Bromvič Albiona u 18. kolu Premijer lige. Proteklo je bilo samo 13 minuta od početka utakmice, a "građani" su već imali prednost od 2:0.

Pre nego što je Jaja Ture realizovao penal, Fernando je u osmom minut postigao prvi pogodak za tim Manuela Pelegrinija. Do kraja prvog dela igre David Silva je povisio na 3:0.

Konačnih 3:1 postavio je Braun Ideje tri minuta pre kraja utakmice.

Siti nije dozvolio Čelsiju, koji je nekih sat vremena ranije dobio gradski derbi protiv Vest Hema (2:0), da poveća razliku između dva najozbiljnija kandidata za titulu. "Plavci" ostaju na liderskom mestu Premijer lige sa tri boda prednosti (45-42).

Mančester junajted je golovima Vejna Runija u 23. i 36. minutu srušio Njukasl, nanevši "svrakama" četvrti uzastopna poraz, treći u šampionatu. Sa druge strane, "crveni đavoli" imaju seriju od osam utakmica bez poraza, s tim da su samo jednom i to u prošlom kolu odigrali nerešeno.

Ovakav niz Luja van Gala uticao je i na sve bolji položaj trofejnog kluba, koji i dalje za gradskim rivalom zaostaje sedam bodova, ali je pobegao četvrtoplasiranom Vest Hemu.

"Đavoli" su pobedili 3:1 pošto se u strelce, posle vrlo lepe asistencije Runija, upisao i Robin van Persi. Njukasl je počasni pogodak postigao iz penala koji je izveo Sise u 87. minutu.

Rahim Sterling je obezbedio tri boda Liverpulu na gostovanju Barnliju. Lazar Marković odigrao je celu utakmicu.

Arsenal je u Londonu savladao ekipu gradskog rivala Kvins Park Rendžersa sa 2:1, nakon čega se približio na pet bodova trećeplasiranom Mančester junajtedu na poziciji koja vodi direktno u Ligu šampiona.

"Tobdžije" su imale vođstvo od 2:0, a drugi gol Rosicki je postigao u 65. minutu, nakon što je njegov tim ostao sa deset igrača na terenu jer je Olivije Žiru zaradio crveni karton zbog nesportskog ponašanja. Gosti su u nastavku pokušali da iskoriste brojčanu prednost, stvorili su brojne šanse u završnici, ali su na kraju stigli samo do počasnog pogotka iz penala preko Ostina.