Raspucani Srbi, Vardar „gazda“ i bez gazde!

Skopski Vardar na pragu grupne faze poslije velike pobjede nad Fenerbahčeom! Aleksandar Prijović postigao je dva, a Nikola Stojiljković jedan gol za pobjedu PAOK-a, odnosno Brage u plej-ofu za Ligu Evrope.

Šampion Makedonije na korak je od plasmana u grupnu fazu Lige Evrope. Skopski Vardar na svom terenu savladao je Fenerbahče rezultatom 2:0 i stekao lijepu prednost pred revanš u Istanbulu.

Prije samo dva dana Vardar je ostao bez vlasnika kluba Sergeja Samsonenka koji je saopštio da se povlači nakon sukoba sa navijačima oko cijene karata za meč sa Fenerbahčeom, a promjena je bilo i na klupi i mjesto Goce Sedloskog zauzeo je  nekadašnji trener Crvene zvezde Čedomir Janevski.

Sve ovo ipak nije poremetilo Vardar, a navijači koji su platili ulaznice po cijeni od 30 i 50 evra za ulaz na stadion Filip Drugi u Skopju gledali su hrabru, disciplinovanu i požrtvovanu igru svojih ljubimaca i na kraju veliku pobjedu – 2:0!

Makedonci su iznenadili Fenerbahče pogotkom Tigrana Bagesjana u 20. minutu u praktično svom prvom napadu. Napadač Vardara odličnim primanjem bukvalno je bacio na zemlju svog čuvara, a potom poslao loptu ispod ruke nekadašnjeg velikog golmanskog talenta, Karlosa Kamenija, koji je ovog ljeta stigao iz Malage u Fenerbahče.

Vardar

Golman Gačevski odlično je obavio svoj posao i u nekoliko navrata spriječio izjednačenje gostiju, a u jeku napada na njegov gol u sudijskoj nadoknadi Vardar je pomalo srećno stigao do drugog gola, koji mu daje realnu nadu da može preživjeti gostovanje na Ulker stadionu za sedam dana.

Napadao je Fenerbahče, u igru je ušao u igru i Roberto Soldado koji je ovog ljeta doveden iz Valensije, međutim, sve što je španski napadač uspio da uradi je da zaradi žuti karton nakon prigovora sudiji.

Napadač Fenerbahčea, doduše, uspio je i da isprovocira drugi žuti karton za kapitena Vardara Bobana Grnčarova u 89. minutu. Ipak, umjesto da Fenerbahče iskoristi igrača više, do kraja je uspio da primi pogodak. Tačnije – da zabije sam sebi.

Naizgled bezazleno ubacivanje Vardara u šesnaesterac Fenerbahčea dovelo je do greške Topala koji je glavom lobovao svog golmana i izazvao oduševljenje u Skopju.

Drugi gol

Solidnu prednost pred revanš za sedam dana ostvario je i solunski PAOK, koji je na svom terenu sa 3:1 savladao danski Estersunds.

Prvo ime meča bio je srpski reprezentativac Aleksandar Prijović koji je postigao lijep gol glavom za vođstvo 2:1, a potom zapečatio sudbinu gostiju pogotkom sa bijele tačke dvije minute prije kraja meča.

Prijovic prvi gol

Prijovic drugi gol

Gol vrijedan trijumfa postigao je i srpski internacionalac u redovima Brage Nikola Stojiljković.

Portugalska ekipa gubila je od Hafnafjordura na poluvremenu, a onda je Fernandes izjednačio u 62. Minutu, da bi Stojiljković u 79. minutu postigao pogodak za pobjedu 2:1.

Preokret je viđen i u Atini gdje je Panatinaikos imao dva gola prednosti protiv Atletik Bilbaa, ali su Baskijci stigli do pobjede 3:2, prvenstveno zahvaljujući dvostrukom strijelcu Aricu Adurizu.