Borac s kamatom vratio dug Podrinju!

Fudbaleri Borca deklasirali su Podrinje (4:1) i zabilježili 12. ovosezonsku pobjedu u Prvoj ligi Republike Srpske, zadržavši četiri boda prednosti ispred drugoplasirane Sloge iz Gornjeg Crnjelova.

Borac Podrinje Prva liga RS 14. kolo rezultati, tabela Izvor: MONDO/Nebojša Šatara
Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Fudbaleri Borca nastavili su sa odličnim partijama.

Zabilježili su 12. pobjedu ove sezone i to protiv Podrinja (4:1), koje je u prvom dijelu sezone u Janji uspjelo da otkine bod Banjalučanima.

Međutim, crveno-plavi su se u subotu popodne u Banjaluci revanširali sa kamatama timu iz Semberije i nastavili put ka ekspresnom povratku u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, gdje banjalučki klub po svemu i pripada.

Najprije je sa dva pogotka u 15. i 38. minutu kapiten Saša Kajkut praktično osigurao tri boda i sa ukupno sedam golova stigao do liderske pozicije na tabeli liste strijelaca, koju dijeli sa Dragišom Komarčevićem iz Sloge i Bojanom Markovićem iz Željezničara Sport Team.

Na 3:0 samo što je počelo drugo polluvrijeme povisio je Igor Aničić, da bi "poker" golova u mreži semberske ekipe u 77. minutu kompletirao Milan Šikanjić, svojim prvencem u seniorskom dresu Borca.

Minut kasnije, Podrinje je stiglo do počasnog pogotka, a strijelac je bio Filip Vujić.

Drugoplasirana Sloga iz Gornjeg Crnjelova je kao domaćin takođe osvojila sva tri boda u sudaru sa Slobodom iz Mrkonjić Grada (2:1), baš kao i banjalučki Željezničar, koji je u "predgrađu" deklasirao Tekstilac iz Dervente (4:1).

Gostujuće bodove iz Gradiške odnio je Rudar Prijedor pogotkom Muje Mujagića u 19. minutu, dok je Alfa Modriča "otkinula" bod u Foči protiv Sutjeske odigravši bez pogodaka.