• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dojče Telekom: Izvinite za prisluškivanje

Dojče Telekom milionskom donacijom se izvinjava što je narušavao privatnost pretplatnika, pruisluškivao i dijelio lične podatke korisnika.

 Dojče Telekom: Izvinite za prisluškivanje Izvor: MONDO

Koncern sa sjedištem u Bonu danas je saopštio da je 1,7 miliona evra poklonio društvenim organizacijama, prevashodno onima koje se bave zaštitom ličnih podataka, podstiču na veće učešće u saodlučivanju i građansku hrabrost.

Telekom je 2005. i 2006. angažovao detektivsku firmu koja je prisluškivala novinare, sindikalne vođe, članove nadzornih odbora i radničkih saveta i članove njihovih porodica da bi otkrio da li i kojim kanalima informacije o koncernu dospevaju u javnost.

Danas je koncern saopštio i da se sa advokatima prisluškivanih ljudi vode razgovori o mogućnostima da oni budu obeštećeni zbog grube povrede ličnih prava.

U Bonu je i dalje u toku sudski proces bivšim menadžerima Telekoma koji se smatraju odgovornima za prisluškivačku aferu.

Proteklih godina su ugled Telekoma ozbiljno ugrozile i druge afere. Tako su se prošle godine podaci o pretplatnicima pojavili na internetu ili se ispostavilo da su prosleđeni različitim kol-centrima.

Pre samo nekoliko sedmica poveden je postupak protiv više menadžera Telekoma pod sumnjom da su podmićivali funkcionere i političare u Makedoniji i Crnoj Gori.

Nedavno je Savezna kancelarija za suzbijanje kartela povela istragu i o spornim dogovorima Telekoma sa firmama Freenet i Debitel koji je trebalo da omoguće povećanje udjela na tržištu.

Telekom je proistekao iz privatizacije nemačke savezne pošte, odnosno njenih odseka telekomunikacija i telefonija. Država posjeduje 14,83 odsto akcija Telekoma, a preko Kreditne banke za obnovu još 16,87 odsto.

Treći najveći akcionar je američko deoničarsko društvo Blekstoun sa učešćem od 4,5 odsto. Većina od 57,88 odsto akcija je u rukama sitnih vlasnika.

Prošle godine je promet iznosio 64,6 milijardi evra, ostvarena dobit bila je oko šest milijardi.

(Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE