"Roze poze" Juventusa, mršava Spaletijeva Roma

"Rozi" Juventus je demolirao braću po crno-bijeloj boji u Udinama (0:4) i vratio se na drugo mjesto na tabeli Serije A. Novi trener Rome Lućano Spaleti startovao remijem. Senad Lulić strijelac.

Torinska "Stara dama" ništa nije prepustila slučaju na stadionu "Friuli" u 20. kolu šampionata Italije.

Već u prvih 18 minuta Juve je vodio sa 0:2 i praktično riješio pitanje pobjednika nad Udinezeom, da bi samo sedam minuta kasnije domaćin ostao sa desetoricom u polju nakon isključenja Danila.

I tu je bio kraj...

Najzaslužniji za ubjedljiv trijumf crno-bijelih iz Torina, koji su u nedjelju igrali u rozim dresovima, bio je Paolo Dibala, dvostruki strijelac i dvostruki asistent.

...

Najprije je 15. minutu pogodio mrežu domaćinu, a tri minuta kasnije asistirao njemačkom reprezentativcu Samiju Kediri da se "pokloni" za 2:0.

...

Potom je iz jedanaesterca po drugi put savladao Ornestisa Karnezisa, nakon potpuno besmislenog starta Danila u kaznenom prostoru, koji mu je donio i prerani put u svlačionicu.

...

Dibala je i u finišu prvog dijela ponovo bio asistent, doduše formalni, pošto je Aleks Sandro nesumnjivo sam sebi stvorio priliku da šutira iskosa sa lijeve strane i majstorski uz pomoć stative postavio konačnih 0:4.

...
Izvor: Youtube.com

Bila je to deveta uzastopna, a ukupno 13. pobjeda "bjankonera" u prvenstvu u kojem zaostaju dva boda za vodećem Napolijem.

Smjena na kormilu Rome (umjesto Rudija Garsije imenovan nekadašnji šef struke Lućano Spaleti) nije donijela navijačima željeni rezultat jer su Rimljani samo remizirali protiv "fenjeraša" Verone - 1:1.

U finišu prvog dijela, domaćina je u vođstvo doveo Radja Naingolan poslije odličnog poteza petom Danijele De Rosija - 1:0.

...

U nastavku su gosti najprije pogodili stativu, tačnije Ante Rebić, a potom iz jedanaesterca od prečku stigli do izjednačenja za koje se postarao Đampaolo Pacini (1:1).

...

Imali su igrači "vučice" mnogo više od igre i šansi do kraja, ali nisu uspjeli da probiju čvrst bedem ispred golmana gostiju.

Svih 90 minuta u dresu domaćina solidno su odigrali reprezentativci Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić i Edin Džeko, koji nije uspio da pogodi mrežu iz barem tri-četiri dobre šanse.

U tim Lacija se poslije duže povrede šake vratio reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić i bio strijelac za nebesko-plave u remiju u Bolonji (2:2) i to poslije minusa od dva pogotka.