Sulud potez golmana Sevilje na "San Mamesu"

Prvom porazu Sevilje ove sezone u Primeri kumovao je u dobroj meri i italijanski čuvar mreže Sirigu. Pogledajte...

Sevilja je imala šansu da bar dva sata bude prva na tabeli, ali je pala s trećeg na četvrto mesto.

Treći je sada Atletik Bilbao.

Gostovanje na "San Mamesu" ispostavilo se kao kobno za ekipu Horhea Sampaolija koja je do ove subote uveče bila neporažena u Primeri. Više nije:

Atletik – Sevilja 3:1 (1:0), uz sulud potez golmana gostiju Salvatorea Sirigua, koji je u 88. minutu dobio direktan crveni karton zbog toga što je namerno udario Arica Adurica laktom u leđa.

Da sve bude gore, Sirigu je u tom trenutku imao loptu u svojim rukama i mogao je da započne akciju Andalužana za moguće izjednačenje, ali se sve završilo njegovim isključenjem i penalom, s ozbirom na to da je Italijan "žutu minutu" doživeo u svom kaznenom prostoru.

Aduric je lagano poentirao sa bele tačke i učinio da Sevilja tri puta bude kažnjena za jednu glupost iskusnog Sirigua, koji će imati sigurno neprijatan razgovor sa svojim temperamentnim trenerom, bivšim selektorom Čilea.

Sirigu

Bilbao Ernestea Valverdea zabeležio je četvrtu uzastopnu pobedu u Primeri, računajući od poraza od Barselone 0:1, tako da konkurenciju posmatra sa viske treće pozicije, iznad koje su samo Barselona i Real Madrid.