Barselona se "mučila" bez Mesija...

...do 29. minuta utakmice u Hihonu.

Kako će Barselona igrati u naredne tri nedelje bez povređenog najboljeg igrača Lea Mesija?

Protiv ozbiljnih rivala – videćemo, ali gostovanja poput ovog u Hihonu neće izgleda biti problem za šampiona Španije.

Barsa se zaista mučila danas bez Mesija, nekih 20-ak minuta Sporting je bio bolji i agresivniji tim, inicijativi domaćih doprineo je i nesigurni golman favorita, Mark-Andre ter Štegen, ali kada je odbrana crveno-belih (prvi put) naivno ispala, usledila je surova kazna u izvedbi Arde Turana i Luisa Suareza, posle čega je samo štoperica arbitra Del Ćera mogla da zaustavi "Blaugranu".

Luis Suarez Goal ~ Sporting Gijon vs Barcelona 0-1

Sporting – Barselona 0:5 (0:2), uz crveni karton kapitena domaćih Alberta Lore u 74. minutu, posle čega je njegov tim doživeo brodolom.

Enrike će sada odmoriti ekipu i povesti je u Nemačku, u Menhengladbah, gde će rival jednom od favorita za titulu prvaka Evrope biti Borusija.

Katalonci su sve golove postigli u "cugu", prvo je pogodio Luis Suarez u 29, tri minuta kasnije strelac je bio Rafinja, da bi u periodu od 81. do 88. minuta Nejmar pogodio dva puta i jednom Arda Turan.

Ono što je trenera Luisa Enrike najviše obradovalo iz Hihona su dve asistencije i odlična partija na desnom spoljnjem Serhija Roberta, iako je po vokaciji vezista.

Fudbaleri Barselone su se ovim trijumfom izjednačili na prvom mestu sa madridskim Realom, ali najveći rival večeras igra svoj meč u ovom kolu u Las Palmasu.

Isto tako i Sevilja ima priliku da prestigne prvaka Španije ukoliko slavi na teškom gostovanju u Bilbau.