Tradicija srušena: Žalgiris pobedio CSKA

Šampion Litvanije prvi put u eri ULEB Evrolige savladao Moskovljane, 79:74

Tradicija srušena: Žalgiris pobedio CSKA Izvor: MN PRESS

Posle 17 uzastopnih poraza od CSKA, Žalgiris je dočekao prvi trijumf nad "armejcima".

I to kakav!

Serijom 5:0 i poslednjih minut i 20 sekundi, ekipa Šarunasa Jasikevičijusa savladala je prvaka Evrope, nanela mu peti poraz i sačuvala šansu da se priključi Top 8 karavanu.

Odlučujućim poenima Paulijus Jankunasa, Arturasa Milaknisa i Kevina Pangosa, litvanski velikan ostvario je sedmu evroligašku pobedu, dok CSKA ostaje na broju od 14 trijumfa.

Miloš Teodosić ponovo nije nastupao za Moskovljane zbog povrede.

ŽALGIRIS - CSKA 79:74 (20:20, 18:25, 19:16, 22:13)

...

Iako se dok je odmicalo drugo poluvreme činilo da će bodovi otići u Moskvu i iako je Žalgiris dugo propuštao i propuštao šanse, Džejms Aguston (15 p), Nando De Kolo, Kori Higins (po 11 poena) i Aron Džekson (8 p, 8 asistencija) ostali su bez rešenja i odgovora na čvršću i konkretniju igru domaćina.

Ovim trijumfom, "Zelena šuma" izjednačila se bar nakratko na deobi od 11. do 13. mesta sa Bambergom i Uniksom, koji takođe imaju po sedam pobeda.

Do večeras, evroligaški skor Žalgirisa i CSKA nakon što je Uleb preuzeo takmičenje bio je 17:0 za Moskovljane.

Armani - Olimpijakos 20.45

Tabela: CSKA 14-3, Real 13-5, Olimpijakos 13-5, Fenerbahče 12-7, Baskonija 11-7, Panatinaikos 10-8, Zvezda 10-8, Darušafaka 10-8, Barselona 8-10, Efes 8-10, Bamberg 7-11, Žalgiris 7-12, Uniks 7-12, Galatasaraj 6-13, Makabi 6-13, Armani 5-13.