Odigrana su tri današnja meča prvog kola Premijer lige BiH u kojem su slavili Zrinjski, Borac i Široki Brijeg.

Premijer liga BiH 1. kolo 2017 Sarajevo Zrinjski Borac Čelik Široki Brijeg Sloboda Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Danas su odigrana tri meča prvog kola Premijer lige BiH.

Zrinjski je u derbiju kola slavio protiv Sarajeva na "Koševu" 2:1, dok je banjalučki Borac pred svojim navijačima bio siguran u duelu sa Čelikom 2:0.

U posljednjem današnjem meču, Široki Brijeg je savladao Slobodu 2:0, golovima Luke Menala u 18. i Josipa Barišića u 50. minutu.

Prvu rundu u novoj sezoni sutra će zatvoriti fudbaleri Željezničara i GOŠK-a iz Gabele (20:30).

TOK UTAKMICA:

- Kraj utakmice -

89' Bio je Menalo blizu svog drugog pogotka, ali je loše šutirao iz dobre pozicije.

75' Sloboda ima blagu terensku inicijativu, ali ne uspijeva da ozbiljnije zaprijeti.

57' Velika šansa za Slobodu, ali Husić nije imao sreće, pogodio je prečku.

50' GOOOL!!! Široki Brijeg povećava prednost i vodi 2:0!

Čabraja je izveo četvrti korner za domaće, a najviši u skoku bio je Josip Barišić i poduplao prednost Širokobriježana.

NK Široki Brijeg - FK Sloboda / 2:0 Barišićby clipsbh

46' Na "Pecari" je počelo drugo poluvrijeme. Izmjena na startu u redovima Tuzlaka. Ismar Hairlahović ušao je u igru umjesto Miloša Kalezića.

- kraj prvih 45 minuta, domaći vode golom Menala -

42' Brz kontranapad domaćih, ali Čabraja nije uspio da pogodi iz odlične pozicije.

40' Finiš prvog poluvremena, Široki Brijeg i dalje ima gol prednosti protiv Slobode.

35' Period nešto mirnije igre u Hercegovini, bez većih uzbuđenja.

- Kraj u Banjaluci, Borac - Čelik 2:0 -

90' Sudijska nadoknada u Banjaluci, Borac je na pragu prvih ovosezonskih bodova.

18' GOOOL!!! Širokobriježani vode golom Luke Menala.

NK Široki Brijeg - FK Sloboda / 1:0 Menaloby clipsbh

Ivan Krstanović sjajno je asistirao Menalu, mladi golman gostiju Azur Muminović nije imao šanse. 1:0 na "Pecari".

12' Dobra utakmica u Širokom Brijegu, obje ekipe igraju otvoreno.

1' Počinje i posljednji današnji duel, na "Pecari" igraju Široki Brijeg i Sloboda.

69' GOOOL!!! Golom Gorana Galešića Borac je protiv Čelika poveo 2:0!

Strijelac prvog gola Mirković proigrao je Sinišu Dujakovića, koji je lijepo centrirao za Galešića, a ovaj postiže prvi gol za Borac od povratka na Gradski stadion. Sigurna igra i vođstvo tima Željka Vranješa.

- kraj na "Koševu", pobjeda Zrinjskog 2:1 -

90' Finiš utakmice u Sarajevu. Igraće se tri minuta sudijske nadoknade.

84' Uzvraća Zrinjski. Nova šansa za Jovića, koji nije uspio da pogodi cilj. Pavlović je iz ovog duela izašao kao pobjednik i ostavio Sarajevo u igri.

77' Velika šansa za Sarajevo, ali Velkoski pogađa prečku! Makedonac je bio blizu svog drugog pogotka, ali ostaje 1:2.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Banjaluci.

70' Dvadesetak minuta do kraja meča u Sarajevu. Gosti vode i izgledaju bolje na terenu.

- poluvrijeme u Banjaluci: Borac - Čelik 1:0 -

57' GOOOL!!! Zrinjski ponovo vodi.

Mladi Marijan Ćavar fenomenalno je asistirao Milošu Filipoviću, za novo vođstvo aktuelnog šampiona BiH. Odmah nakon gola, Filipović je izašao iz igre, a umjesto njega na terenu je Marin Galić.

FK Sarajevo - HŠK Zrinjski / 1:2 Filipovićby clipsbh

46' Počinje drugo poluvrijeme u Sarajevu. Perica Ivetić u redovima "bordo" tima mijenja Samira Radovca odmah na startu drugih 45 minuta.

30' Pola sata igre u Banjaluci. Borac dominira i zasluženo vodi.

- poluvrijeme na "Koševu" -

17' GOOOL!!! U Banjaluci Borac golom Uroša Mirkovića vodi 1:0 protiv Čelika.

Sjajan volej prvotimca "crveno-plavih" za erupciju oduševljenja na Gradskom stadionu. Odlično se Mirković ubacio iz drugog plana, raspalio po lopti i donio prednost Banjalučanima.

45+1' GOOOL!!! Krste Velkoski pogađa za 1:1!

FK Sarajevo - HŠK Zrinjski / 1:1 Velkoski (p)by clipsbh

45' PENAL za Sarajevo.

Matija Katanec u šesnaestercu gostiju srušio je Amara Rahmanovića, a sudija Dragan Petrović iz Banjaluke pokazao je na "bijelu tačku". Protest gostujućih igrača i stručnog štaba nisu urodili plodom.

6' Boris Raspudić zaprijetio je golu Čelika. Ipak, kapiten Borca nije bio dovoljno precizan, pa je prva prilika otišla u nepovrat.

Prvotimac Zrinjskog Ognjen Todorović danas igra 200. meč u Premijer ligi BiH. Osim za Mostarce, igrao je još za Slaviju i Sarajevo.

37' Nova sjajna šansa za Zrinjski, ali ovaj put Bilbija nije bio precizan. Lopta je završila malo pored gola.

30' Tek nakon pola sata igre, Sarajevo je stvorilo prvu kakvu-takvu priliku. Ipak, nema promjene rezultata na najvećem bh. stadionu.

1' Počinje i susret na banjalučkom Gradskom stadionu. Povratnik u bh. elitu Borac dočekuje Čelik.

20' Zrinjski dominira, Sarajevo neprepoznatljivo. Jović je imao novu šansu za goste, ali ostaje 0:1.

5' GOOOL!!! Zrinjski vodi na "Koševu", strijelac je Nemanja Bilbija!

Toni Jović ukrao je loptu Marku Mihojeviću, šutirao, ali je Bojan Pavlović uspio da odbrani. Ipak, lopta se odbila na desetak metara tačno na nogu Bilbiji, koji pogađa mrežu svog nekadašnjeg kluba. Banjalučki golgeter nije slavio pogodak.

FK Sarajevo - HŠK Zrinjski / 0:1 Bilbija gol...by clipsbh