Poraz Širokog Brijega u Gabeli

Fudbaleri GOŠK-a su upisali drugu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine!

PL BiH (4. kolo): GOŠK - Široki Brijeg 2:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Poslije trijumfa nad Sarajevom na "Koševu", izabranici Slavena Muse skinuli su "skalp" i osvajaču Kupa BiH, ekipi Širokog Brijega rezultatom 2:1 (0:0) u četvrtom kolu.

Golman Luka Bilobrk je dva puta vadio loptu iz svoje mreže i to u drugom dijelu, a strijelci za domaće bili su Marko Mišić i Mile Pehar.

Na početku meča u Gabeli, Širokobriježani su žestoko krenuli i već u prvih pet minuta propustili tri stopostotne šanse, a najbliži golu Dalibora Kozića bili su poslije sjajnog udarca Stipe Lončara, koji je pogodio prečku.

Imali su i izabranici Slavena Muse svoje prilike da zatresu mrežu gostiju sa "Pecare" a ponajbolju odmah u sedmom minutu kad je Luka Anković odlučio da asistira Mirsadu Ramiću, iako je bio u odličnoj poziciji za šut.

U 30. minutu viđena je i jedna sporna situacija, defanzivac GOŠK-a Dino Deak je igrao rukom u kaznenom prostoru, ali je arbitar iz Banjaluke Dragan Petrović pokazao da se igra nastavi.

U nastavku, domaćin je stigao do prednosti evrogolom Marka Mišića u 53. minutu, kad je projektil završio u mreži Bilobrka - 1:0.

Osam minuta kasnije, GOŠK je preko Mile Pehara povisio na 2:0 i bilo je jasno da će bodovi ostati domaćinu.
Još kad je u 70. minutu Ivan Krstanović zaradio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte i ostavio Širokobriježane sa desetoricom u polju, poraz ekipe sa "Pecare" je bio neminovan.

Ipak, Široki Brijeg je do kraja uspio da postigne počasni gol preko Dine Ćorića u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

GOŠK: Kozić, Čolić, Odak, Anković, Mišić, Đajić, Zolj, Ramić, Deak, Dodig, Kobiljar.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Čabraja, Ćorluka, Menalo, Ćorić, Lončar, Begonja, Krstanović, Marković