Pet minuta ludila u Pireju (VIDEO)

U ludih pet minuta na "Karaiskakiju" selekcija Belgije je, kao prva iz Evrope, ovjerila vizu za Rusiju.

U drugoj utakmici grupe "H" koja se igrala na stadionu "Karaiskaki" u Pireju selekcija Belgije je pobjedom protiv Grčke obezbijedila plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Grčka - Belgija 1:2 (0:0)
/Zeka 73, - Vertongen 70, Lukaku 74/

"Crveni đavoli" su od prve minute Grcima stavili do znanja da su u Atinu došli da ovjere plasman u Rusiju.

Belgijanci su "sakrili loptu", ali jedinu pravu prilku u prvom poluvremenu su imali Grci kada je Stafilidis sa ivice šesnaesterca pogodio stativu.

Selekcija Grčke je, u svom stilu, podigla "zid" ispred gola Karnezisa za koji Belgijanci nisu imali rješenja, pa je sve mirisalo na novi remi u režiji Grka.

Ipak, pet minuta ludila u Atini je počelo u 70. minuti kada je sa 25 metara odapeo Jan Vertongen i neodbranjivo pogodio donji lijevi ugao.

Belgijanci su nakon toga bili u euforiji, pošto ih je pobjeda vodila u Rusiju, što su Grci znali da iskoriste i nakon centaršuta Cavelasa neoprezan je bio Janik Karasko ispred kojeg se ubacio Hoze Zeka i poravnao rezultat u 73. minutu.

Slavlje na prepunom "Karaiskakiju" je ekspresno utišao Romelu Lukaku kada se u 74. minuti poklonio na centaršut Munijea i pospremio loptu u mrežu Karnezisa.

Grci do kraja meča nisu imali snage da ponovo ozbiljnije ugroze gol Belgije.

Reprezentacija Kipra porazom u Estoniji 1:0 izgubila šanse da se nađe u baražu za Svjetsko prvenstvo u Rusiji u grupi H, u kojoj igra i BiH.

Na stadionu u Talinu nije bilo golova sve do sudijske nadoknade, a onda bomba.

Lopta je stigla do Matijasa Kaita koji pogađa za veliko slavlje Estonaca, iako im pobjeda u ovom meču neće mnogo značiti.

Estonia 1-0 Cyprus 03/09/2017 Mattias Kait...by FootballHG

Pogodak Kaita proslavila je i njegova porodica na tribinama.