Šalke slomio "švabe" za jedan minut!

Šalke je na svojoj "Feltins Areni" savladao Štutgart zahvaljujući "blic krigu" na samom početku drugog poluvremena - 3:1 (1:1) posljednjeg meča trećeg kola Bundeslige.

"Kraljevsko plavi" iz Gelzenkirhena su upisali drugu pobjedu ove sezone u Bundesligi.

U okviru trećeg kola, domaći tim, za koji je svih 90 minuta solidno odigrao reprezentativac Srbije Matija Nastasić, savladao je Štutgart rezultatom 3:1 (1:1).

Ekipa iz Gelzenkirhena je do vođstva stigla na samom početku nakon što je Orel Mangala skrivio jedanaesterac, a sa bijele tačke pogodio Nabil Bentaleb iako je golman "švaba" Ron-Robert Ciler bio na "toj lopti".

Povratnik u Bundesligu se poslije lošeg početka nije predavao i u finišu prvog poluvremena na "Feltins areni" je uspio da stigne do izjednačenja - po desnoj strani je odlično prošao hrvatski internacionalac Josip Brekalo i centrirao, a iz "prve" još bolje reagovao Akolo za 1:1.

Međutim, za samo jedan minut u nastavku susreta gostujuća ekipa sa stadiona "Gotlib Dajmler" je potučena do nogu jer je tim iz Gelzenkirhena postigao dva pogotka i praktično "prelomio" utakmicu.

Najprije je poslije centaršuta Bastijan Ocipke brazilski defanzivac Naldo glavom matirao golmana Štutgarta, kojim je sam sebi čestitao 35. rođendan, da bi u narednom napadu poslije lijepe akcije "rezervista" Gvido Burgštaler lobovao istrčalog Cilera (3:1).

I tada je bilo jasno da će Šalke zabilježiti drugu pobjedu, a Štutgart upisati drugi poraz ove sezone...

Ipak, moglo je da bude i drugačije da je Simon Terode pogodio praznu mrežu u 68. minutu sa nekoliko metara, ali se napadač "švaba" samo propisno obrukao.

Do kraja je Šalke bio blizu i četvrtog pogotka, ali je "bomba" slavljenika Nalda iz slobodnog udarca sa 35 metara samo očešala prečku.

Brazilac je inače prvi fudbaler Šalkea poslije 2014. godine i Julijana Drakslera, koji je bio strijelac na svoj rođendan.