Ispisana istorija u Berlinu

Po prvi put u njemačkoj Bundesligi, jedna žena je bila glavni sudija na fudbalskoj utakmici! Bibijana Stajnhaus vodila je dvoboj između Herte i Verdera, koji je završen podjelom plijena - 1:1 (1:0).

Herta više od tri i po godine nije uspjela da pobijedi Verder, a tako je bilo i u nedjelju popodne u trećem kolu Bundeslige.

Herta - Verder 1:1 (1:0)

Ipak, nedjeljni meč će ostati upamćen po debiju prvog ženskog sudije u eliti njemačkog fudbala Bibijani Stajnhaus, koja je ispisala istoriju Bundeslige, ali što još važnije, odsudila utakmicu bez ijedne greške.

Počelo je dobro za plavo-bijele iz Berlina.

Kapiten berlinskog tima Vedad Ibišević je u 38. minutu oduzeo loptu na 40 metara od gola i brzo uposlio Aleksandra Esvajna, koji je uprkos prekršaju srpskog internacionalca Miloša Veljkovića uspio da je proslijedi do Metjua Lekija.

A Australijanac je iskosa sa desne strane pogodio mrežu gostiju iz Bremena - 1:0.

Debitantkinja na nedjeljnom meču, sutkinja Stajnhaus dopustila je prednost kod faula Veljkovića i nije pogriješila, pa je Leki potom upisao treću "recku" na trećem meču u dresu Herte.

U nastavku susreta, Verder je stigao do izjednačenja u 59. minutu za kako se ispostavilo na kraju nastavak serije bez poraza u duelu sa berlinskim timom.

Tomas Dilejni je kaznio usporenost odbrane domaćina - poigravao se kapiten Verdera, namještao i potom opalio sa ivice kaznenog prostora, a lopta je završila u desnom uglu Runea Jarštajna - 1:1. Bio je to prvi gol Vedrera u novoj sezoni Bundeslige.

Mogla je Herta u finišu da stigne do trijumfa da je prisebniji bio napadač reprezentacije Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević, ali mogli su i gosti preko Maksa Kruzea da osvoje sva tri boda u sudijskoj nadoknadi da je as Verdera bio za malo precizniji.

Kad se sve sabere, prvi ovosezonski remi za oba tima ipak je bio i najrealniji ishod.