Preokret Bamberga za pamćenje - 14:1 za 3 minuta!

Valensija je u Nemačkoj imala 16 poena prednosti u četvrtoj četvritni i...

Preokret Bamberga za pamćenje - 14:1 za 3 minuta! Izvor: MN PRESS

Šta se ovo dogodilo u Nemačkoj?

Spremali smo se da konstatujemo pobedu Valensije nad Bambergom nakon što smo videli rezultat 55:71 na startu poslednje četvrtine, 62:77 na ulasku u poslednjih pet minuta, odnosno 69:81 na svega tri minuta pre kraja, ali...

Serijom 14:1 u poslednjih 240 sekundi, ekipa Andree Trinkjerija napravila je jedan od preokreta sezone i dobila meč 9. kola Evrolige za "pola koša": Bamberg - Valensija 83:82 (20:23, 21:24, 11:19, 31:16)!

Maodo Lo započeo je juriš sa četiri poena u nizu, nadovezao se Brajs Tejlor penalima i trojkom, posle čega je Ogustim Rabit ubacio dvojku za 80:81 na svega 15 sekundi pre kraja. Tada su Nemci poslali Fernanda San Emeterija na liniju slobodnih bacanja, odakle je reprezentativac Španije ubacio samo drugi pokušaj i tako dao priliku Bambergu da osmisli napad za pobedu, a ona je stigla posle faula koji je Tibor Plajs napravio nad Rikijem Hikmenom pri šutu za tri poena.

BAMVAL

Na svega dve sekunde pre kraja, Hikmen je hladnokrvno ubacio sva tri pokušaja i označio početak velikog slavlja u dvorani.

PANGO SRUŠIO EFES

U Kaunasu, u prvoj utakmici 9. kola Evrolige, sastala su se dva najlošija domaćina ove sezone i klubovi u čijim su međusobnim mečevima gosti pobeđivali četiri puta u nizu.

Kao što to obično biva u sportu, kada sve liči na jedno - dogodi se drugo.

Košarkaši Žalgirisa prekinuli su mini-seriju od dva evroligaška poraza kod kuće, od Baskonije 77:97 i Real Madrida 66:87 i savladali u sredu uveče u neizvesnoj utakmici ekipu koja je na prethodna dva gostovanja u Evroligi pobedila Barselonu 85:89, pa Makabi 72:92.

Zahvaljujući poenima Kevina Pangosa u poslednjih minut i po: Žalgiris - Anadolu Efes 91:83 (22:26, 25:18, 19:17, 25:22).

Posle rezultatske klackalice koja je trajala pune tri četvrtine, Žalgiris je četvrtu "otvorio" serijom 7:0 i prvi put stekao dvocifrenu prednost (71:61), potom je tim temperamentnog Šarunasa Jasikevičijusa imao i 11 i 12 poena prednosti, ali kada je trebalo da "zeleni" završe posao - unervozili su se i umalo sve prosuli.

Sastav Velimira Perasovića napravio je seriju 2:9 u periodu od 35. do 38. minuta, prišao na 86:83, ali se tada - posle Jasikevičijusovog tajm-auta - probudio Pangos, bek koji je do ulaska u poslednjih 100 sekundi šutirao 2/5 iz igre, odnosno bez trojke iz dva pokušaja.

Na njegov prodor o polaganje levom rukom možda i pod faulom, promašajem za tri nadovezao se Erik Motum, što je Pangos kaznio u roku od desetak sekundi na drugoj strani pogodivši svoju prvu trojku, a poslednje poene na meču za konačnih 91:83, tako da je Žalgiris posle Crvene zvezde pobedio i turski Efes.

ZALEFE

Vasilije Micić nije ubacio nijedan od pet šuteva iz igre za 15 i po minuta igre, dok je centar istanbulskog tima Vladimir Štimac ubacio tri od osam pokušaja za osam poena i šest skokova.

Efes je pao na skor 2-7 i ostao na dnu tabele Evrolige.

Unikaha - CSKA Moskva 20.45

Tabela: Olimpijakos 7-2, CSKA 6-2, Real 5-3, PAO 5-3, Himki 5-3, Fener 5-3, Makabi 5-4, Žalgiris 5-4, Bamberg 5-4, Baskonija 4-5, Barselona 4-5, Unikaha 3-5, Milano 3-6, Valensija 3-6, Efes 2-7, Crvena zvezda 2-7.

Parovi 10. kola (30. novembar/1. decembar): Himki - Bamberg 18.00, Efes - Milano 18.30, Makabi - Žalgiris 20.05, Baskonija - Fenerbahče 20.30, Valensija - Olimpijakos 20.30/CSKA - Barselona 18.00, Panatinaikos - Unikaha 20.00, Real Madrid - Crvena zvezda 21.00.