Bobi maksimalno

Boban Marjanović protiv Denvera upisao rekord sezone. Bogdan Bogdanović zapažen u trijumfu Sakramenta nad Finiksom

Potencijalni srpski duel izostao je prethodne noći u Detroitu, gde je gostovao Denver, jer se Nikola Jokić još nije oporavio i vratio na parket.

Na drugoj strani, Boban Marjanović dobio je konačno nešto veću minutažu i iskoristio je na najbolji način, uprkos tome što je njegov tim ubedljivo poražen rezultatom 84:103.

Srpski centar proveo je na terenu 13 minuta i upisao rekord ove sezone - 14 pogodaka (šut iz igre 4/6, slobodna bacanja 6/8), imao je pet skokova i dve asistencije.

Bobi

Bobija Marjanovića inspirisao je veliki broj srpskih navijača, pre svih dece, koji su bili na tribinama tokom meča sa Denverom. Naime, učesnici manifestacije "Srpske kulturne noći" pružili su veliku podršku gorostasu iz Boljevca, koji im je bio domaćin.

❤️ #thisiswhyweplay

A post shared by Boban Marjanovic (@bobimarjanovic13) on

Jedino bolji učinak od Bobija kod Pistonsa imao je Lengston Gelovej, koji je postigao 18 poena.

Kod Denvera, koji sada ima skor 15-12, istakli su se Džamal Marej sa 28 poena i Mejson Plamli sa "dabl-dabl" učinkom - 10 poena i 13 skokova.

Nagitsi u narednom meču gostuju u Bostonu u četvrtak, a trener Majk Meloun najavio je da bi na tom duelu mogao da se vrati Nikola Jokić posle dvonedeljne pauze zbog povrede skočnog zgloba.

Za razliku od Bobija, Bogdan Bogdanović je slavio u noći između utorka i srede. Sakramento je bio bolji od Finiksa (99:92) čime su obradovali domaće navijače.

Bogdanović je počeo meč sa klupe, ali je na parketu proveo ukupno 33 minuta. Za to vreme upisao je 10 poena (šut iz igre 3/9, za tri poena 2/7, slobodna bacanja 2/2 ), a zabeležio je i pet skokova, četiri asistencije, kao i ukradenu i izgubljenu loptu.

Bogdan

Džordž Hil sa 18 i Zek Rendolf sa 17 poena bili su najzaslužniji za drugi trijumf Kingsa u poslednje tri utakmice (skor 9-18), dok je kod Sansa (9-20) zapaženu rolu imao Ti Džej Voren sa 18 pogodaka.