Bogdan bolji od Nikole, nadavao se i Bobi

U srpskom derbiju u NBA ligi, Sakramento je pred domaćim navijačima slavio protiv Denvera - 106:98.

Bogdan Bogdanović je dočekao Nikolu Jokića u Sakramentu prethodne noći. Kingsi su slavili protiv Denvera rezultatom 106:98, čime su upisali tek 13. pobjedu ove sezone, uz 25 poraza.

Oba srpska reprezentativca imala su zapažene role.

Bogdanović je na parketu proveo 32 i po minuta i za to vrijeme postigao 11 poena (šut iz igre 3/9, za tri 1/1, slobodna bacanja 4/4), uz dva skoka, pet asistencija, ukradenu i izgubljenu loptu.

Bogdan

Jokić je na drugoj strani, kao član startne petorke, zabilježio osam poena, imao je sedam uhvaćenih lopti i 10 asistencija, kao i pet izgubljenih lopti, od ukupno 25 koliko su zabilježili Nagitsi.

On je bio u igri nešto više od 34 minuta, ostvarivši šut iz igre 3/10, trojke 0/4 i slobodna bacanja 2/2.

Nikola

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Dearon Foks sa 18 poena, uz sedam asistencija, dok je Vili Kouli Stajn postigao 17 pogodaka.

Kod Denvera (skor 21-17) istakli su se Trej Lajls sa 19 i Džamal Marej sa 18 poena.

Odličnu partiju za samo 12 minuta provedenih na parketu zabilježio je Boban Marjanović u pobjedi Detroita nad Hjustonom (108:101).

Srpski gorostas je ubacio 10 poena (šut iz igre 4/8, slobodna bacanja 2/4), upisao je pet skokova, asistenciju, imao je tri izgubljene lopte, ali je podijelio i dvije "banane".

Bobi

Tobijas Heris bio je najzaslužniji za rušenje Rokitsa sa 27 pogodaka, dok je na drugoj strani Kris Pol ostvario “dabl-dabl” učinak - 16 poena i 13 asistencija.

U noći između subote i nedjelje nastupao je i Nemanja Bjelica, čija je Minesota slavila protiv Nju Orleansa (116:98). Srpski igrač samo je jednom šutirao na koš za 12 minuta u igri, i to uspešno, i imao je skok, uz izgubljenu loptu.

Miloš Teodosić propratio je sa klupe u “civilki” ubjedljiv poraz Klipersa u Los Anđelesu. Golden Stejt, predvođen raspoloženim Stefom Karijem, trijumfovao je rezultatom 121:105.

Kari je za 30 minuta na parketu upisao 45 poena, ovosezonski rekord, pogodivši čak osam trojki iz 16 pokušaja. On je imao i šest skokova i tri asistencije, a potom je dobar dio meča presjedio na klupi, kada je pitanje pobjednika bilo riješeno, jer su Voriorsi (skor 32-8) imali vođstvo i od 30 poena.

Klipersi (skor 17-21) su bili dodatno oslabljeni, jer su već u finišu prve četvrtine ostali bez pomoći Blejka Grifina, koji je morao da napusti parket nakon što ga je Džaval Mekgi snažno udario laktom u glavu.

Kod domaćina najefikasniji je bio Lu Vilijams sa 23 poena.