Kraj serije Šalkea, Lajpcig najbliži šampionu

U direktnom okršaju za drugo mjesto Bundeslige, Lajpcig pred svojim navijačima porazio Šalke 3:1 (1:0).

Okončana je velika serija Šalkea od 11 utakmica bez poraza, dok je RB Lajpcig konačno stigao do slavlja, nakon crnog mini niza od četiri susreta bez pobjede.

U jednom od derbija 18. kola Bundeslige, direktnom okršaju za drugu poziciju, RB Lajpcig je pred svojim navijačima savladao Šalke 3:1 (1:0) i upravo od tima iz Gelzenkirhena preuzeo poziciju najbližu neprikosnovenom lideru i aktuelnom šampionu Bajernu iz Minhena.

Tokom cijelog meča domaćin je bio bolji, a pobjeda je mogla biti i ubjedljivija da je Žan-Kevin Ogustan u 37. minutu iskoristio jedanaesterac. Pročitao ga je tada golman "rudara" Ralf Ferman, sačekao na sredini gola i odbranio udarac sa 11 metara.

Ipak, četiri minuta kasnije, spasa za Šalke nije bilo. Nabi Kejta je šutirao, lopta je pogodila Nalda i završila iza leđa čuvara mreže gostiju Fermana.

Sreća je pogledala Nalda u 55. minutu, kada je glavom pogodio za izjednačenje i vratio nadu svom timu da može nastaviti sjajnu prvenstvenu seriju. Ipak, za samo dva minuta, ta nada je isparila.

Prvo je Timo Verner u 69. minutu pogodio za 2:1, a nakon trećeg gola koji je postigao Bruma dva minuta kasnije, bilo je jasno da će bodovi ostati na "Red Bul Areni".

RB Lajpcig nakon večerašnjeg duela je na drugom mjestu, sa 13 bodova iza Bavaraca. Šansu da ga prestigne imaće Borusija Dortmund, koja svoj meč 18. kola igra u nedjelju protiv Volsfsburga.