Montelina Sevilja "uhvatila" ritam

Sevilja u tri dana upisala dve velike pobede na gostovanjima.

Vinćenco Montela nije se u dobrom svetlu predstavio navijačima Sevilje pošto je u prvom velikom derbiju poražen u uzbudljivom gradskom derbiju od Betisa (5:3), ali je na pragu "iskupljenja" pošto je u prethodna tri dana ekipu vodio do dve velike pobede na gostovanjima.

Nakon pobede u Kupu Kralja protiv Atletika na "Vanda Metropolitano stadionu" (2:1), nova "žrtva" Sevilje bio je Espanjol koji nije stvorio ni šansu pred svojim navijačima.

ESPANJOL - SEVILJA 0:3 (0:2)

Već u prvom poluvremenu preko Franka Vaskeza u 15. i Pabla Sarabije u 34. minutu Sevilja je stekla veliku prednost, da bi ulaskom u nadoknadu meča u 90. minutu konačan rezultat postavio kolumbijski napadač Luis Mjuriel.

Ovom pobedom Sevilja je "skočila" na 32 boda, odnos peto mesto ispred Viljareala koji ima poen i meč manje, dok Espanjol ostaje na 14. pozicija sa 24 boda.