Bajern zaustavljen u Lajpcigu!

Fudbaleri Lajpciga prekinuli crnu seriju, i to ni manje ni više nego pobjedom nad šampionom!

Tešku ali veliku pobjedu upisali su fudbaleri Lajpciga u nedjelju u derbiju 27. kola Bundeslige.

Lajpcig je sa 2:1 savladao Bajern i prekinuo crnu seriju od dva poraza i dva remija.

Upravo zbog ove loše forme nisu se velike šanse davale ekipi Ralfa Hasenhutla protiv Bajerna, koji je bio u seriji od 13 utakmica bez poraza, ali sve se okrenulo na Red Bul Areni u Lajpcigu.

Ono što im nije uspjelo prošle sezone kada su igrali fantastično i stigli do druge pozicije na tabeli i istorijskog plasmana u Ligu šampiona ostvarilo se ove nedjelje fudbalerima u bijelim dresovima.

Savladan je veliki Bajern i momci u crnim dresovima napustili su teren pognute glave, tek treći put ove sezone.

Znao je Lajpcig da upiše ubjedljiv poraz protiv Bavaraca, znao je i da ih dobrano namuči, kao u njihovom drugom duelu prošle sezone kada su golovima Alabe i Robena u sudijskoj nadoknadi, ali ovog puta Lajpcig je znao kako do trijumfa.

Nije ih pokolebao ni pogodak Vagnera u 12. minutu, koji je u nedjelju dobio priliku, dok je Levandovski odlukom Hejnkesa ostao na klupi, uz Riberija i Boatenga.

Džejms Rodrigez odlično je centirao, a Vagner iskoristio svoje najjače oružje – dobro je skočio udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Lajpcig je odmah uzvratio, a u narednim minutama Sven Ulrajh pokazao je da je dostojan da bude Bajernova „jedinica“.

Rekordnih šest uzastopnih pobjeda u gostima upisao je Bajern ove sezone, ali je taj niz okončan u Lajpcigu.

Momak koji je 2015. ostavio sigurno mjesto među stativama gola Štutgarta da bi bio rezerva Nojeru ove sezone je dobio pravu priliku.

Poslije povrede Nojera golman koji je u protekle dvije sezone branio samo šest puta gurnut je u vatru i iz utakmice u utakmicu sve više opravdava povjerenje.

U 14. minutu meča protiv Lajpciga Ulrajh je dva puta u samo nekoliko sekundi skinuo zicer Poulsenu, a u 27. minutu izvadio je loptu ispod prečke poslije šuta Brume iz slobodnjaka.

A onda POGODAK!

Keita se u 37. minutu odlično ubacio u šesnaesterac, a ond aiz drugog pokušaja provukao loptu pored Ulrajha i Sule za izjednačenje 1-1!

Potpuni preokret desio se u 56. minutu kada je Timo Verner izbjegao ofsajd zamku i poslije asistencije Keite matirao Ulrajha poslije kontranapada.

Branio se Lajpcig do kraja meča, dok su na drugoj strani promašivali Humels, Vidal, pa opet Humels koji se u posljednjim minutama preselio u napad, ali imao je i Lajpcig priliku da izbjegne neizvjesnu završnicu.

Lajner se u 67. minutu našao sam ispred Ulrajha, ali se prepao stopostotne šanse i pokušao da doda, umjesto da sam završi kontranapad i proslavi se.

Hajnkes je pokušao da uvođenjem Riberija i Levandovskog stigne bar do boda, ali je Lajpcig uspio da odoli svim napadima i upiše 12. pobjedu u sezoni.