Foland "srušio" Frankfurt

Bajer Leverkuzen je danas napravio veliki korak prema plasmanu u Ligu šampiona...

Prva utakmica Nike Kovača kao novog trenera Bajerna nije dobro prošla za njegov trenutni klub, Ajntraht iz Frankfurta.

U jednoj od odlučujućih utakmica za plasman u Ligu šampiona Frankfurt je na "Baj Areni" deklasiran od strane domaćina, uz het-trik Kevina Folanda:

LEVERKUZEN - FRANKFURT 4:1 (1:1)!

U dosta zanimljivom prvom dijelu, ono najvažnije se desilo u razmaku od 20. do 23. minuta.
Kai Havarec je odličnim centaršutom pronašao Julijana Brandta, koji je odmjerenim udarcem glavom savladao Lukasa Hradecku.

Mladi Havarec je danas upisao 50 nastup za "apotekare" u Bundesligi i tako sa 18 godina i 307 dana postao najmlađi igrač kojem je to pošlo za rukom.

Ipak, samo tri minuta kasnije radost domaćih navijača je "ugasio" Marko Fabian svojim prvim golom ove sezone.

Meksikanac, koji je u prvih jedanaest zamijenio rovitog Luku Jovića, je odlično primio pas Mariuša Volfa, šutirao u dalji ugao i savladao Bernda Lena za 1:1.

Leverkuzen do kraja prvog poluvremena nije ozbiljnije zaprijetio gostima, ali je zato u drugom krenuo furiozno od starta.

Leon Bejli je sa 30 metara "polomio" prečku, Kevin Foland izašao "oči u oči" sa Hradeckom i "izgubio", potom je zaprijetio i Brandt, ali i on nije bio precizan.

Ali zato Foland u ponovljenom pokušaju jeste, i to tri puta!

Mladi napadač je prvo u 71. minutu, na novu asistenciju Havereca, donio vođstvo svom timu, a šest minuta kasnije pogodio praznu mrežu nakon nesebičnog dodavanja Karima Belarabija.

Odlični Foland je het-trik kompletirao u 88. minutu kada mu je Belarabi asistirao na identičan način kao i kod drugog gola.

Luka Jović je u igru ušao u 78. minutu, ali nije uspio da "poveže" i peti meč kao strijelac u Bundesligi.

U ostalim mečevima popodnevnog termina Hofenhajm se umiješao u borbu za Ligu šampiona pobjedom protiv HSV-a, Herta je preokretom došla do tri boda protiv Kelna, dok su Štutgart i Hanover podijelili bodove.