Olsen spriječio blamažu Rome u Torinu

Roma na dosadašnjih devet utakmica na "Alijanc Stadionu" protiv Juventusa nije uspjela osvojiti ni bod.

Velikim derbijem Juventusa i Rome zatvoreno je 17. kolo Serije A, a očekivani trijumf ostvario je aktuelni šampion Italije.

"Vučica" nije uspjela da pruži veći otpor, a iako je domaći tim trijumfovao minimalno, po prikazanom na terenu pobjeda je mogla biti znatno ubjedljivija, da na golu gostiju nije stajao sjajni Robin Olsen.

Ovako, gol Marija Mandžukića bio je dovoljan "staroj dami" da upiše deveti uzastopni trijumf na "Alijanc Stadionu" protiv Rome, koja i dalje čeka na prvi bod na novom Juventusovom stadionu.

JUVENTUS - ROMA 1:0 (1:0)

Od starta meča domaćin je nametnuo svoj ritam, a Aleks Sandro imao je dvije dobre prilike, prvo u osmom, a zatim i u 18. minutu, ali je Olsen bio siguran u oba navrata.

Šveđanin je bio raspoložen i u 33. minutu, kada je odbranio dobar udarac Kristijana Ronalda, ali dva minuta kasnije spasa za Romu nije bilo.

Mladi Nikolo Zanjolo izgubio je loptu, Matija De Šiljo nije čekao ni sekund, odmah je centrirao, a Mandžukić nadskočio Davidea Santona i sjajno glavom pogodio za vođstvo "bjankonera".

Olsen je najveći "krivac" što Juventus nije slavio mnogo ubjedljivije.

U nekoliko navrata početkom nastavka bukvalno je izluđivao Kristijana Ronalda, kojem se nije dalo da postigne gol i nastavi potjeru za prvim strijelcem lige Kšištofom Pjontekom, koji je danas bio dvostruki strijelac u pobjedi Đenove protiv Atalante 3:1 i stigao do brojke od 14 ovosezonskih golova.

Portugalac je ostao na 11.

Oslabljena Roma (nisu igrali Danijele De Rosi, Lorenco Pelegrini i Stefan El Šaravi, dok su Dijego Peroti i Edin Džeko dobili šansu u finišu) nije djelovala da može učiniti nešto više na ovom meču.

Do 90. minuta nije napravila niti jednu ozbiljnu šansu, a onda je zaprijetio Brajan Kristante. Međutim, Vojček Šćesni bez problema je to odbranio, pa je Juventus zadržao stečeno vođstvo iz prvog dijela, te nastavio krčiti put ka novoj, osmoj uzastopnoj tituli.

Mogao je Ronaldo upisati bar asistenciju, ali je u 91. minutu gol Daglasa Koste poništen zbog prekršaja nad Zanjolom u začetku akcije.

Ostalo je 1:0, a ovim trijumfom Juventus je oborio rekord Serije A, jer je na 17 uvodnih mečeva ostvario čak 16 pobjeda i samo jedan remi.

JUVENTUS: Šćesni - De Šiljo, Bonući, Kjelini, Aleks Sandro - Bentankur, Pjanić (71. Džan), Matuidi - Dibala (80. Daglas Kosta) - Mandžukić, Ronaldo.

ROMA: Olsen - Santon, Manolas, Facio, Kolarov - Kristante, N’Zonzi (79. Džeko) - Under (71. Peroti), Zanjolo, Florenci (46. Klajvert) - Šik.