Popodne, pa uveče: Dve Novakove pobede u danu

Najbolji teniser sveta izašao je lako na kraj sa oba protivnika u napornom danu u kojem je dva puta morao na teren.

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Rimu, pošto je večeras pobedio Nemca Filipa Kolšrajbera dominantno rezultatom 6:3, 6:0.

On je do pobede i plasmana u četvrtfinale stigao posle samo 64  minuta igre. Večerašnji trijumf je bio njegov drugi u ovom danu budući da je ranije danas slavio u meču sa Denisom Šapovalovim takođe bez većih problema 6:1, 6:3.

Novak će se za polufinale boriti sa Argentincem Huanom Martinom del Potrom, koji je danas prvo eliminisao Davida Gofana rezultatom 6:4, 6:2, a nešto kasnije i Kaspera Ruda 6:4, 6:4.

Najbolji teniser sveta je dominirao tokom oba današnja meča i pokazao da je trenutno u vrhunskoj formi. Nije dopustio svom protivniku nikakve šanse da napravi iznenađenje, već u drugom gemu meča napravio je brejk, i potom je poveo sa 3:0 i upravo je s razlikom od tri gema i okončao prvi set.

Kolšrajber u drugom setu nije imao rešenje za Srbina koji je igrao nepogrešivo i osvojio ga bez izgubljenog gema.

Đoković i Del Potro su do sada odigrali 19 mečeva, a srpski teniser vodi sa 15:4, a njihov dvadeseti meč na programu je sutra od 11 časova.