6:0 na "Vembliju": Siti osvojio ČETVRTI trofej u sezoni

Počelo je 5. avgusta na "Vembliju", završeno 18. maja na "Vembliju". Pep Gvardiola osvojio je šest od poslednjih sedam trofeja u Engleskoj - prošle i ove sezone izmakao mu je samo jedan FA kup. Ne i ovaj.

Pep Gvardiola osvojio je sva četiri trofeja u Engleskoj u sezoni 2018/19!

Posle Čeriti šilda, Liga kupa i Premijer lige, Mančester siti je uzeo i FA kup neprijatno ubedljivom pobedom nad Votfordom pred 85.854 navijača na "Vembliju".

Šesti trofej "građana" u najstarijem takmičenju u svetu fudbala potpisao je Rahim Sterling het-trikom za konačnih - 6:0 (2:0).

Votfordu je ovo bilo drugo FA kup finale u istoriji i drugi poraz posle onog iz 1984. godine, kada je Everton bio bolji rezultatom 2:0. Njihovi verni navijači, međutim, pesmom i ovacijama bodrili su ekipu i kada je Sterling nemilosrdno pogađao pored veterana Eurelja Gomeša za pet i šest golova "razlike".

18. maj / FA kup / Siti - Votford 6:0

U međuvremenu, Gvardiola je 12. maja na "Falmeru" odbranio i titulu prvaka Engleske pobedom nad Brajtonom od 1:4 i tako osvojio šest od poslednjih sedam nacionalnih trofjea - posle "sušne" debitantske sezone u Engleskoj, Mančester siti u sezoni 2017/18 nije osvojio samo FA kup.

Mančester siti: Ederson - Voker, Kompani, Laport, Zinčenko - B. Silva, Gundogan, D. Silva - Mahrez, Žezus, Sterling.

Votford: Gomez - Kiko, Marijapa, Ketkart, Holebas - Hjuz, Kapue, Dukure, Pereira - Delofeu, Dini.

Siti i Gvardiola imaće priliku da nastave nikad viđenu dominaciju već na otvaranju sezone 2019/20, kada će (ponovo na "Vembliju") igrati englesku verziju Superkupa - Komjuniti šild - protiv najvećeg rivala, Liverpula.

Zanimljivo, ukoliko savlada "redse" na premijeri početkom avgusta, Mančester siti će imati šest titula prvaka Engleske, šest FA kupova, šest Liga kupova i šest Komjuniti šild trofeja!

Ovo je Mančester sitiju već 11. pehar od 2008, kada je šeik Mensur bin Zajed Al Nahjan iz Ujedinjenih Arapskih Emirata postao većinski vlasnik za sumu od 210 miliona funti.

Svi Sitijevi trofeji:

6 - Premijer liga: 1937, 1968, 2012, 2014, 2018, 2019
6 - FA kup: 1904, 1934, 1956, 1969, 2011, 2019
6 - Liga kup: 1970, 1976, 2014, 2016, 2018, 2019
5 - Komjuniti šild: 1937, 1968, 1972, 2012, 2018

Ostaje još "samo" da ovaj klub osvoji i Ligu šampiona, u kojoj je pod Gvardiolinim vođstvom ispadao u osmini finala, četvrtfinalu i četvrtfinalu.