Burno finale, titula Budućnosti, teška povreda Barovića

Titula šampiona Crne Gore poslie godinu dana se vratila u Podgoricu, u velikoj drami.

Buducnost-sampion-Crne-Gore Izvor: MN PRESS

Peta i odlučujuća utakmica finala crnogorskog plej-ofa dala je ime novog šampiona.

Budućnost - Mornar 76:72 (22:18, 16.13, 16:22, 22:19)

Barani su došli u "Moraču" kao branioci trofeja i ostali su bez njega u dramatičnoj završnici, tokom koje je domaćin ispustio veliko vođstvo, ostao bez teško povrijeđenog centra Filipa Barovića, ali ipak odbranio trijumf.

Pet minuta prije kraja, Džejms Bel je zakucao za "plus 13" (66:53). Tri minuta prije kraja, plus Podgoričana iznosio je 11 poena (69:58), a 48 sekundi prije kraja - sedam poena (70:63).

Ipak, sve to nije bilo dovoljno, jer je Marko Mugoša poslije Belovog nesportskog prekršaja pogodio trojku, a srpski plejmejker Nikola Rebić sa linije penala primakao Barane na 71:70, pa 73:72 na šest sekundi prije kraja.

Odmah potom, sudije su srpskom krilnom centru Strahinji Mićoviću dosudile prekršaj na Nemanji Gordiću, ocijenivši taj duel kao nesportski faul. Iskusni "plejmejker" je stao na liniju penala i tako riješio burno finale, koje će ostati upamćeno i zbog teške povrede Barovića.

Centar Podgoričana je tokom treće četvrtine pokušao da se izbori za poziciju u reketu i u trenutku mu se desno koljeno spustilo do zemlje, kao znak očigledno teške povrede.

Pogledajte trenutak poslije Barovićevog pada.

(oprez: Uznemiravajući snimak)