Everton BAŠ ne voli gostovanja

Ekipa Edija Haua ubjedljivo savladala goste iz Liverpula i tako stigli do druge ligaške pobjede u novoj sezoni.

Bornmut je konačno dočekao trijumf. Nakon početnog remija sa Šefildom, poraza od Mančester sitija, Din Kort je napokon vidio pobjedu svog tima, pošto su Trešnjice u prvom nedjeljnom susretu Premijer lige savladale Everton - 3:1.

Ekipa Edija Haua važi za "domaćinsku" ekipu, ali tek su poslije prve reprezentativne pauze uspjeli da upišu takav trijumf. U tome im je najviše pomogao igrač utakmice Kalum Vilson, koji je golovima u prvom i drugom poluvremenu u velikoj mjeri olakšao posao svom timu.

Sredinom prvog poluvremena je na asistenciju Džošue Kinga savladao Džordana Pikforda, a Bornmut je i do kraja tog dela igre imao inicijativu. Spora igra Evertona išla je "na vodenicu" domaćih, koji na svom malom i tesnom terenu vole da dinamičnom igrom uvuku protivnika u haos.

Ipak, uprkos inicijativi domaćih, Dominik Kalvert Luin je u smiraj prvog dijela igre izjednačio na 1:1 posle dodavanja Ričarlisona.

No, nije taj pogodak uzdrmao Bornmut. Naprotiv! Mada je Everton bio taj koji je bio konkretniji u početnoj fazi drugog poluvremena, sada je Bornmut stigao do brzih golova.

Rajan Frejzer je u 57. minutu ušao u igru i bilo mu je potrebno samo 10 minuta da preokrene stvar u korist svog tima. Ulio je energiju svojim saigračima, a potom i postigao gol za 2:1. Everton je počeo da posustaje i u 72. minutu Vilson to koristi za drugi gol na meču i konačnih 3:1.

Izmjene Marka Silve ništa nisu pomogle, pošto Moise Ken, Bernard i Teo Volkot ništa konkretno nisu donijeli Karamelama. Everton je tako upisao svoj drugi poraz u sezoni i nastavio lošu formu na gostovanjima.

Ekipa sa Mersisajda ne zna za pobjedu u Premijer ligi van Gudisona još od 30. marta ove godine, kada su posljednji put trijumfovali na gostovanju - pobijedili su tada Vest Hem 2:0.