PL BiH: Deveto kolo zaključeno pobjedama Mostaraca

Šestostruki šampion se lako obračunao sa Čelikom, dok je važan trijumf u borbi za opstanak upisao Velež u Ugljeviku

Na posljednje dvije utakmice devetog kola Premijer lige BiH, odigranim danas, pobjede su slavili mostarski klubovi.

Zrinjski je na stadionu Pod Bijelim brijegom ugostio zenički Čelik i već do dvadesetog minuta poslao poruku izabranicima bivšeg hrvatskog reprezentativca Marka Babića da nemaju čemu da se nadaju u gradu na Neretvi.

"Plemići" su do vođstva došli u 16. minutu pogotkom Miljana Govedarice, a prednost je udvostručena samo četiri minuta nakon toga, kada se u strijelce upisao i Ivan Čurjurić.

Konačnih 3:0 postavio je Ivan Barbarić, koji je u 54. minutu zatresao mrežu Zeničana, koji su u 74. minutu ostali sa igračem manje na terenu jer je crveni karton pokazan Erminu Huseinbašiću.

U isto vrijeme, na stadionu u Ugljeviku, snage su odmjerili Zvijezda 09 i Velež, a uspješniji su bili "rođeni", koji su se trijumfom rezultatom 1:2 izjednačili na tabeli sa Širokim Brijegom i Mladosti.

Sva tri gola postignuta su u drugom dijelu. Prvi su se radovali gosti i to u 59. minutu, kada je poentirao Edo Vehabović. 16 minuta kasnije izabranici Slavoljuba Bubanje, koji je nedavno sjeo na klupu Zvijezde 09 umjesto Borisa Savića, došli su do "poravnanja" pogotkom Slavena Stjepanovića, ali je samo tri minuta nakon toga povratnik u Premijer ligu vratio prednost na svoju stranu golom Brandaa što je, ispostavilo se, bilo dovoljno za drugi ovosezonski trijumf, dok Zvijezda 09 i dalje čeka na prvi.